Replika szabli historycznej

/ 2 odpowiedzi
Jak w temacie. Na co zwrócić uwagę, czego i jak szukać? Marzę o takiej z epoki Napoleona. Pragnę spełnić marzenia z dzieciństwa! 
shi-go

Wszystko zależy jaką replikę chcesz zakupić -czy replikę funkcjonalną, czyli zdatną do fechtunku,czy tez replikę dekoracyjną.W obu przypadkach repliki takie różnią się znacznie, tak wykonaniem jak i ceną.Przy wyborze - Po pierwsze - musisz zdecydować jaki model szabli z tego okresu odpowiada Ci najbardziej.W okresie napoleońskim mamy do wyboru dosyć dużo modeli szabel,tak formacji piechoty jak i jazdy.Po drugie - przy zakupie musisz zwrócić uwagę na możliwie wierne odwzorowanie replikido oryginału. (2015/07/23 19:27)

Heliodor

Szukam, szukam, cały czas szukam. Nie chcę wydać pieniędzy na rzecz niewartą uwagi. Myślę raczej o replice dekoracyjnej, obawiam się że w przypadku zakupu innej żona urwie mi głowę... Metoda małych kroczków, może za jakiś czas zaszaleję bardzo. Cóż, z nauczycielskiej pensji na niewiele mogę sobie pozwolić. Na początku uceluję być może w coś takiego www.galeriareplik.pl/pl/szable-pozostale/153-replika-szabli-napoleoskiej-z-xix-w-denix-model-4127.html. Co myślicie? No i dzięki za porady, liczę na ciekawą dyskusję.  (2015/07/29 10:27)