Replika pieczątki pułkowej

/ 3 odpowiedzi
Bry dzień

Czy szanowne grono wie coś może na temat replik pieczątek pułkowych? Podejrzewam, że każda grupa rekonstruująca konkretny pułk, bez względu na okres i armię byłaby zainteresowana taką pieczątką. Pytanie tylko czy ktoś zajmuje się w miarę fachowo tego typu robotą i ile wynosi taka przyjemność? Oczywiście najsłuszniejszym krokiem byłoby podskoczyć do jakiegoś fachury na mieście i wybadać sprawę, ale może ktoś z Was już kiedyś ruszył ten temat?

kapitan


Pieczątka to nie problem. Koszt około 50 zł. Inna sprawa to poszanowanie ogólnie rzecz biorąc ... Na swojej zamiast gwiazdki umieściłem litery GRH. (2012/07/30 14:14)

Horhe


taka pieczątka musi być rozważnie traktowana, gdyż zawiera w sobie godło państwowe, ba nawet niektóre zakłady pieczątkarskie nie chcą takowych robić. Pytanie teraz, czy to ma być pieczęć z silikonu (gumowych już chyba nie robią), czy metalowa, trawiona i grawerowana? (2012/07/30 16:20)

kurkow


Rozważne używanie, to wiadoma sprawa- nikt nie zamierza przybijać takiej pieczątki na paczce od chipsów.

Kwestia z literami GRH jest w sumie do dyskusji. Na pierwszy rzut oka wszystko jasne- jest grupa rekonstruująca dany pułk, więc i pieczątka powinna być z dopiskiem GRH. Pytanie jednak co się dzieje, jeśli grupa chce być koszerna i zamierza mieć sympatyczną dioramę? Pierwsza myśl: dwie pieczątki- jedna jako GRH (do zaproszeń, plakatów, ulotek, listów itp), a druga 100% cymes na zloty.

Co do materiału, z którego miałaby być ona wykonana, to chyba najprościej i najprzystępniej byłoby tak: drewniana rączka i ten nieszczęsny silikon... (2012/07/30 17:25)