Replika odznaki POS

/ 7 odpowiedzi
formoza58

Zajrzyj do Allegro,można zakupić orginał w bardzo przyzwoitej cenie,a "wylewek" POS ho ho ho...a może i więcej ;-)Z ciekawości ludzkiej spytam,co kryje się pod wdzięcznym skrótem tytułu tego wątku ? (2012/07/13 16:02)

krzy2006

Na allegro ładnie zachowane ostatnimi czasy pojawiają się z ceną 400 do 500 PLN.

Jak dla mnie to lekkie nieporozumienie.

A co do tematu wątku to sam nie wiem skąd się wziął.

Oczywista pomyłka pisarska.

„klik, klik, bum”  Dlatego proszę administratora o zmianę na „POS”

(2012/07/14 13:37)

WachmistrzKOP

Jeszcze nie tak dawno dyskutowaliśmy na tym forum, że nikt nie robi kopii POSów, bo masa oryginałów za niewielkie pieniądze jest cały czas w obiegu. Teraz wszystko się gwałtownie zmieniło, POSów raptem stało się mało, osiągają wysokie ceny, a dalej nikt nie robi tanich kopii. Chyba porpostu trzeba poczekać. (2012/07/15 08:14)

formoza58

Jest faktycznie mniej,ale zdarzają się.Choćby stan na Allegro,na dzień dzisiejszy:Kup teraz - trzy egzemplarze miniaturek w pięknym stanie (50PLN za sztukę),jeden egzemplarz odznaki (31,5 x 22,5mm),wprawdzie w kiepskim stanie,ale do zrobienia (9,99PLN).A z tymi cenami(jeśli się nie spotka cenowego furiata),to naprawdę nie są takie straszne pieniądze...W tą sobotę np. na "perszczaku" trafiłem piękny "POS" z całą emalią(wprawdzie tylko z 3mm słupka) za zaledwie 18 zeta ...VVV ;-)  (2012/07/17 18:30)

Horhe

Jeśli dana odznaka miałaby być używana w rekonstrukcji, to najpierw powinniśmy sobie zadać pytanie, czy wypada nam ją nosić. Czy jesteśmy zdolni fizycznie sprostać wymogom. POS na dosyć niesportowej sylwetce wygląda komicznie.

Jakbym miał możliwośc wykonania formy z egzemplarza bez emalii, to mogę się podjąć wykonania kopii, oczywiście emaliowanej. 

(2012/07/18 01:51)

Fenix57

Na alledrogo są i POS i strzeleckie

400-500 zł skąd takie ceny złota POS duża poszła taniej w menniczym stanie

ja kupiłem na giełdzie w lublinie wykonaną we Lwoweie brązową odznakę POS w stanie bardzo dobrym za 65 zł

na alledrogo w dobrym ostatnio tez coś poszło po 60 zł - trzeba szukać i się trafi

a o Panasiuku i żałosnej obsłudze zapomnij bo ta pani Panasiu nie wie co sprzedaje i po ile z czym nie zadzwonisz to nie robią

Pozdrawiam (2013/11/06 19:11)

ArturSz

" Czy jesteśmy zdolni fizycznie sprostać wymogom. "

Teraz mogę na tak postawione pytanie odpowiedzieć, ze TAK! 

Postarałem się i spełniłem normy trzech dyscyplin sportowych zakładanych przez przedwojenny regulamin POS.

Przypięcie po tym odznaki POS do munduru jest ogromną przyjemnością!

(2013/11/06 20:42)