Rekonstrukcji nie będzie!!!

/ 8 odpowiedzi
WachmistrzKOP

Temu miastu rekonstruktorzy nie są potrzebni. A już nie daj Boże na koniach, bo kto potem g... posprząta. Także wcale mnie nie dziwi podejście władz.
Z drugiej strony czyżby organizatorzy liczyli, że UMWP przyzna dotację w całej wnioskowanej wysokości? No cóż, następnym razem będą wiedzieli, że było to naiwnością i nie należy liczyć na więcej niż 30 %. (2012/07/13 15:07)

zylkos

Bardzo mnie to zmartwiło,bo po ostatnim pikniku militarnym byłem pod wrażeniem,a tak wogóle nie gloryfikujac siebie to chyba miastu reklamę za darmo robię na swoim blogu i w galeriach.Tak to jest ........wszystko społecznie........ (2012/07/13 17:26)

SRH JODLA

Witajcie Wachmistrzu, masz całkowitą rację. Konkursy rządzą się swoimi prawami, ale poza marszałkiem jest jeszcze konkurs w starostwie i wreszcie w mieście. Parę złotych tu, parę tam i coś z tego będzie. Piszę z własnego doświadczenia bo w roku robimy 4-5 widowisk i wszędzie jakoś udaje się w konkursach wygrać. Tak naprawdę to wiele zależy od opisania projektu w konkursie - papier wszystko przyjmie. Jak ktoś ocenia, że to wszystko przez marszałka, starostę czy obojętnie kogo to niestety zatrzymał się na etapie republiki kolesiów. Konkursy oceniane są przez specjalnie do tego powołane komisje (pracownicy urzędów i osoby z organizacji pozarządowych). Jeżeli nadal to nikogo nie przekonuje to niestety białe jest białe. Swoją drogą szkoda widowiska i zapału ludzi. Trzymajcie się. W przyszłym roku będzie lepiej. Powodzenia. (2012/07/13 18:21)

zylkos

Wielkiej rekonstukcji nie będzie za to będzie to: Festiwal Rekonstrukcyjno - Historyczny ,,Bitwa pod Białymstokiem A.D. 1769,, Program: 14 lipca, sobota 19.00 - Koncert Jacka Kowalskiego z Zespołem - Aula Magna Pałacu Branickich 15 lipca, niedziela 13.30 - Msza Święta z oprawą muzyczną z XVIII wieku, Kościół Farny (mały) w Białymstoku, 15.00 - 19.00 - Wejście wojsk konfederackich do Olmont, powitanie, krótki koncert Jacka Kowalskiego z Zespołem, pokazy żołnierskie w tym salwy armatnie, festyn rodzinny z atrakcjami, 19.00 - 21.00 - Koncert piosenek i pieśni polskich, 21.00 - Zakończenie Festiwalu (2012/07/13 22:23)

jarek682

No wlasnie to chyba już normalka w Bialymstoku, planują,ale nie wykonują a swoja drogą to Panowie rekonstruktorzy wojsk konfederackich mogliby coś kiedyś zrobić tak dla ogółu a nie tylko dla szczegółu :) (2012/07/14 22:28)

Wrotycz

No szkoda bo imprez i grup XVIIIw. w Polsce jak na lekarstwo. :( (2012/07/15 20:36)

Sigrida

rzeczywiscie jest mało rekonstrukcji z XVIII w., a szkoda.
Myślę, że nie dostali forsy, bo temat konfederacji barskiej jest bardzo niepoprawny politycznie dla obecnie rządzących i mediów. (2012/09/13 11:00)

Sigrida

rzeczywiście jest mało rekonstrukcji z XVIII w.
Nie dostali forsy, bo temat konfederacji barskiej jest niepoprawny politycznie. (2012/09/13 11:06)