Rekonstrukcje zdjęć z powstania styczniowego

/ 1 odpowiedzi
Witam forumowiczów; chciałbym zaprosić osoby zainteresowane historią XIX wiecznych polskich wystąpień zbrojnych do obejrzenia wyników pracy nad projektem: "powstanie styczniowe - fotografie na mokrym kolodionie". Zdjęcia zostały wykonane w historycznym procesie z lat 1850-1880, w którym fotograf samodzielnie przygotowywał płytę szklaną i uczuloną na światło w stanie wilgotnym naświetlał i wywoływał. Zapraszam na stronę:

Osoby i formacje chętne do współpracy nad projektem - proszę o kontakt.


anilah


Jestem pod wrażeniem. Technika, zdjęcia, wydarzenie - wszystko łączy się doskonale. Jakieś przywracanie przeszłości bardzo namacalne. Właśnie czas Powstania Styczniowego. Obraz wywołujący emocje.
Jest jeszcze dźwięk - rekonstrukcja czy może raczej ożywienie zapomnianych pieśni i piosenek, których autorami często byli powstańcy-poeci. Każda z nich ma swoja historię, podobnie jak swe historie, często tragiczne, mieli ich autorzy. Bard i historyk sztuki, Jacek Kowalski, przywraca je do życia. Śpiewa z towarzyszeniem gitar romantycznych - z epoki, opowiada. Wrażenie niesamowite. Zajawka jest na stronie www.jacekkowalski.pl
Może by jaka współpraca z tego wyszła? Wspólne przedsięwzięcie? Wystawa z koncertem?
Nie mam konkretnego pomysłu.
Pozdrawiam
(2012/12/11 12:12)