"Rekonstrukcja" Powstania Warszawskiego

/ 8 odpowiedzi
darda

E, to chyba jakaś zabawa na szkolnym  boisku. Coś jak gra w dwa ognie ... (2012/07/02 23:28)

Lewus

Ciekawe zauważyłem "powstańca" w skórzanej kurtce i spodniach wz. 93. Wśród drugiej grupy "niemieckiej" widać dziewczyny w woodlandach bodajże... (2012/07/03 08:52)

JaRost

E tam. Rekonstukcją nazwał to nagrywający filmik co nie znaczy, że koło rekonstrukcji to leżało. Zapewne młodzież szkolna urozmaiciła sobie końcówkę zajęć szkolnych. My w LO robiliśmy "Jezioro Łabędzie" ale nikt tego jako balet nie traktował ;)  (2012/07/03 09:36)

darda

:-)
Widziałem film z waszych dokonań i nazwałbym je dość udanym pastiszem baletu.
W sumie tę boiskową zabawę też można uznać za pastisz inscenizacji historycznej. Co  w gruncie rzeczy bardzo dobrze świadczy o postrzeganiu rekonstrukcji jako odrębnego gatunku sztuki ;-) (2012/07/03 10:28)

ciacho9621

Takie spotkania są jednak potrzebne w krzewieniu wiedzy historycznej (2012/07/03 17:03)

Rumcajs

A czy Szanowni Koledzy nie mogą na to dokonanie popatrzeć łagodnym okiem? Przecież to robi młodzież dla prawdopodobnie swoich równolatków. Jest to swobodne potraktowanie historii i tyle. Ale wg mnie liczy się chęć. To dobry start do zainteresowania rekonstrukcją w bardziej ambitny sposób.
Koledzy wytykają spodnie, można wskazać na fryzury itd. Tyle tylko, że to widowisko jest dość swobodnym potraktowaniem tematu i tyle. Próbą zaciekawienia młodzieży historią i uważam za kierunek właściwy. Jeśli takie sobie luźno szkolne widowisko jest krytykowane za takie rzeczy, to czemu kilka bardzo głośnych i omawianych na tym forum widowisk mieniących się rekonstrukcjami wciąż gości rekonstruktorów? (2012/07/03 19:37)

darda

Och Sławku, jaka tam krytyka? Raptem jeden z dyskutantów potraktował tę zabawę poważnie, reszta raczej z przymrużeniem oka i w sumie chyba z sympatią.
Rzecz jasna żadna to rekonstrukcja, ale też uczestnicy nie mieli chyba takich ambicji, mam nadzieję. (2012/07/03 19:53)

radio

Twórczy niepokój. (2012/07/03 21:31)