Rekonstrukcja postaci kozaka z okresu I wojny świa

/ 92 odpowiedzi / 54 zdjęć
hubert1997

Dla mnie niektórzy z tych kozaków, szczególnie ci z brodami i amunicją, wyglądają jak meksykańscy rewolucjoniści... Tylko sombrero na głowie i tequili w ręce im brakuje :D

Nie no, głupi żart... (2011/07/31 22:33)

formoza58

Noo hubert,"zbytnik jesteś co się zowie",równo "poleciałeś po bandzie"...Nie ma jak dobry humor :-)Na zdrowie! (2011/08/01 01:22)

formoza58

No i nie wiem,czy to Kozak? (2011/08/01 01:24)

Rumcajs

Patrząc po szabli to nie wygląda na meksykańską, więc chyba jednak to nie członek oddziałów Panczo Villi. A i nakrycie głowy mało przypomina sombrero. Jest chyba też troszkę za ciepło ubrany jak na warunki meksykańskie. Ale to pozostawiam znawcom klimatu. Czyli jednak bliżej mu do Kozaka. (2011/08/01 10:24)

formoza58

:-) Ja poważnie,Sławek,zastanawiam się niezależnie od rubasznego humoru huberta,czy to Kozak,czy oficer rosyjski? (2011/08/01 19:02)

JaRost

formoza masz możliwość powiększenia fragmentu z temblakiem szabli? Jeśli tak to wrzuć. 
Nie znam się na broni białej ale z tego co znalazłem w sieci to może być to: Офицерский темляк пехотного типа (oficerki temblak, typ piechoty)
formoza58

No własnie,powiększenie jest prawie nieczytelne,"szkoda zachodu"...Złe sformułowałem na początku.Chodziło mi,czy to kozacki oficer,czy też oficer z innej formacji armii rosyjskiej.Czy zdjęcie jest odpowiednie do tematu tego wątka? (2011/08/02 14:02)

Gordon

Reforma mundurowa z 1912r. miała ujednolicić umundurowanie armii rosyjskiej w tym i wojsk kozackich. W tym ostatnim przypadku nie było tak łatwo oprócz wyznawców prawosławia w skład poszczególnych wojsk wchodzili Kałmucy, Czerkiesie, Tatarzy, Mordwini. Część Kozaków za przyzwoleniem władz służyła w wojskach szacha perskiego. Te jednostki najdłużej zachowały swoje tradycyjne stroje.

(2011/08/04 21:27)

formoza58

To ujedolicenie mundurowe nie "zdążyło" do wybuchu Iwś.A potem wiadomo,burzliwe wydarzenia w Rosji.Wszystko to nie służyło pełnej realizacji takiej reformy mindurowej. (2011/08/05 12:47)

hubert1997

...członek oddziałów Panczo Villi...

Mógł być w oddziale Che Guevary :) (2011/12/18 18:17)

JaRost

Dobrze utuczony Kozak znad Donu. Fotka średniej jakości. Rubacha w kolorze ochronnym, spodnie granatowe z czerwonym pasem, czapka sukienna granatowo-czerwona, pagony granatowe z czerwoną obwódką, pas brązowy kawaleryjski. Mundur jest kopią wykonaną przez Prussa. 

PS Żaden koń nie ucierpiał ani nie ucierpi z powodu tego kozaka :)  (2012/01/23 16:29)

Stary Kojot

Fajna sprawa, gdyby tak jeszcze spod czapki przechylonej na prawe ucho, wystawał "czubczyk", to normalnie Cichy Don...:))) (2012/01/23 16:41)

JaRost

Ten po lewej stronie chyba ma focha na kolegę :) wygląda jakby za karę tam stał. 
Takiego zaczesu Andrzeju niestety zmajstrować nie mogę, nie te włosy. No chyba, że 3 dni z wałkami bym pochodził. :) (2012/01/23 17:23)