Rekonstrukcja i Polityka?

/ 22 odpowiedzi

Większość osób widziało już to zdjęcie pewnie na F. ale ciekaw jestem co powodowało że człowiek związany z Kawalerią ochotniczą ( ? nie jestem pewien ) składa życzenia powiedzmy politykowi czyżby ten Poseł miał jakiś szczególny wkład w propagowanie Kawalerii , tradycji etc. ?

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Horhe

Rzygać mi się chce jak widzę to zdjęcie, pseudo baba z pseudo Hubalem (2012/03/27 18:04)

darda

Zapewne osoby ze zdjęcia łączą jakieś im tylko znane więzi.
Nie zwykłem ingerować w czyjeś prywatne relacje ani ich komentować. (2012/03/27 19:08)

Pathe39

Gdy pojawił się w mundurze, relacje nie są prywatne i apolityczne. To było otwarcie biura poselskiego w Krakowie, a mundur to też nie szmata z galerii handlowej.

Czy ktoś rozpoznał, co to za człowiek? (2012/03/27 19:59)

Podlasiak

Okoliczności zdjęcia nie znam, ale wydaje mi się, że to jest  pan Włodzimierz "Wowa" Brodecki, postać kultowa, aktor, obieżyświat,prekursor kawalerii ochotniczej. Między innymi dokonał wyczynu, jakim był samotny rajd konny szlakiem II Korpusu Polskiego z Krakowa  na Monte Cassino w 1984 roku i wiele innych set- i tysiąc kilometrowych rajdów konnych szlakiem walk kawalerii.

Jeśli źle rozpoznałem, poprawcie mnie.

Pozdrawiam-Podlasiak.

(2012/03/27 20:15)

Redakcja

I między innymi z tego powodu to takie przykre teraz:-( (2012/03/27 21:24)

Pathe39

Krakowski Szwadron Ułanów im. Józefa Piłsudskiego. Mamy więc ekipę politycznie zaangażowaną.  (2012/03/27 23:26)

toratoratora

Takich "ekip " jest więcej , choćby CENS Dywizja Xięstwa Warszawskiego , w której szeregach JEST CZYNNY POLITYK !  Jakoś to Panom umknęło?  Temat już był niegdyś "wałkowany" na forum Bobroni  i został zamieciony pod dywan. vide cała sytuacja z ustawą o broni dla rekonstruktorów. (2012/03/28 08:25)

Pathe39

Jedna rzecz to być czynnym politykiem i rekonstruktorem, a druga to używać mundur do akcji politycznych. Tora, dorosłeś już, więc czas przestać udawać jak dziecko, że nie rozróżniasz sytuacji. Ostatnie wybory samorządowe przyniosły dwóch "kawalerzystów", którzy w mundurze startowali w wyborach, a teraz mamy otwarcia biur poselskich z kwiatkami... (2012/03/28 10:37)

darda

Takich "ekip " jest więcej , choćby CENS Dywizja Xięstwa Warszawskiego , w której szeregach JEST CZYNNY POLITYK !  /.../

A co w tym jest, przepraszam, nagannego???
Gdyby z tego powodu Dywizja Xięstwa Warszawskiego stała przybudówką jakiejś partii, uprawiającą agresywną partyjną propagandę, byłoby o czym mówić. Stawianie jednak komuś zarzutu z tego, że jest aktywnym politykiem trąci kompletnym absurdem!
Czy, przykładowo,  koło łowieckie którego członkiem jest Bronisław Komorowski (bądź poseł Palikot, jeśli ktoś woli to nazwisko) winno być z tego powodu napiętnowane?

Mam nadzieję, że źle zrozumiałem Twoją wypowiedź. (2012/03/28 10:59)

Rumcajs

Na konferencji prasowej zorganizowanej po zajściach listopadowych, w której również brał udział przedstawiciel Dywizji nie zauważyłem żadnego loga partii. Było to wystąpienie rekonstruktora, który tak się złożyło jest również posłem. Ponadto jeśli dobrze pamiętam, to kilkakrotnie zwracał uwagę, że nie występuje tu jako przedstawiciel swojej partii lecz rekonstruktor. (2012/03/28 13:20)

zsira

To jest p. Wowa Brodecki. W Krakowie występował z FsAR2 p. Jaskółowskiego:
W Kościele Garnizonowym na mszy za ofiary katastrofy smoleńskiej  16.04.2010r. ,oraz na Rynku Podgórskim w dn. 28.10.2011r.  (zdjęcia z nim na stronach www.jaskolowski.art.pl/fsar2/fsar2.html ) (2012/03/28 14:00)

WachmistrzKOP

Prawie każdy z nas, rekonstruktorów pracuje zawodowo, gdyż inaczej nie byłby w stanie rozwijać swojego, dość kosztownego, hobby.
Ważne, żeby pewnych spraw niepotrzebnie nie łączyć. Pracując w agencji ochrony nie chodzę do pracy w mundurze KOP, podobnie jak wkładam mundur to nie jadę na uroczystości czy rekonstrukcję jako przedstawiciel tejże agencji.
I nie jest ważne, czy ktoś pracuje w barze, spożywczym, jest managerem, czy politykiem. (2012/03/28 14:10)

argo

Rzygać mi się chce jak widzę to zdjęcie, pseudo baba z pseudo Hubalem

Dokładnie ...chyba można bylo umiescic informacje ze watek zawiera materiały drastyczne i wchodzisz na wlasna odpowiedzialność ;-) (2012/03/28 15:09)

Grzech69cm

Zawsze trzeba się trzymać z daleka od polityki w działaniach rekonstruktorskich .
Nie zawsze jest to możliwe.
Gdy stoję na warcie a ktoś prowadzi polityczną agitację w czasie której nogi zaczynają wrastać w ... to proszę dowódcę o wydanie amunicji w celu skrócenia przemówień.
Jak słyszę bzdury na kazaniu w kościele typu :" Hubal poległ w walce z aborcją " to mam ochotę rzucić karabin na posadzkę i wyjść.
Każdy powinien sobie zadać pytanie i uczciwie odpowiedzieć :
- czy jestem rekonstruktorem czy przebierańcem ?
- po co ubrałem mundur i co chcę tym zyskać dla siebie ?
- czy ubierając mundur zachowuję się godnie i z szacunkiem dla tego munduru ? (2012/03/28 19:39)

Ziemowit

No właśnie czy z rekonstrukcji można coś uzyskać oprócz : odrobiny aktywności fizycznej , nowych przyjaźni , poszerzania wiedzy historycznej czyli raczej korzyści duchowych niż materialnych :)

Czyżby to była odpowiedź na moje pytanie ? : by uzyskać środki dla siebie czy dla grupy trzeba było wybrać się z kwiatami i mundurze do biura poselskiego ?

oczywiście w takiej sytuacji pojawia się klasyczne pytanie czy Pan na powyższym zdjęciu ma jakikolwiek prawo do noszenia beretek i stopnia majora ?

Ktoś coś wie na ten temat może koledzy z jego towarzyszenia wypowiedzią się na ten temat ?

(2012/03/28 20:15)

edward1949

z tego co piszesz wnioskuję że nie pozostało nic innego jak zerwać naramienniki i baretki i pod mur.A co z koniem też? (2012/03/28 21:13)

darda

Tak się zastanawiam, czy wątek dojrzał już do zamknięcia, czy jeszcze nie? (2012/03/28 21:30)

raDzik

"Wowa" zawsze był trochę inny, ale teraz to bym mundur zdjął i w rzyć nakopał bo uważam , że moralnego prawa do dania satysfakcji zabrakło. Hepeningi owszem, ale nie w mundurze (2012/03/28 21:40)

edward1949

Chyba już dojrzał :) (2012/03/28 22:28)

toratoratora

Takich "ekip " jest więcej , choćby CENS Dywizja Xięstwa Warszawskiego , w której szeregach JEST CZYNNY POLITYK !  /.../

A co w tym jest, przepraszam, nagannego???
Gdyby z tego powodu Dywizja Xięstwa Warszawskiego stała przybudówką jakiejś partii, uprawiającą agresywną partyjną propagandę, byłoby o czym mówić. Stawianie jednak komuś zarzutu z tego, że jest aktywnym politykiem trąci kompletnym absurdem!
Czy, przykładowo,  koło łowieckie którego członkiem jest Bronisław Komorowski (bądź poseł Palikot, jeśli ktoś woli to nazwisko) winno być z tego powodu napiętnowane?

Mam nadzieję, że źle zrozumiałem Twoją wypowiedź.

Darda, 
 no ciut nadinterpretujesz - licencja poetica zakładamy, że politycy wykorzystują instrumentualnie rekonstruktorów np. jako tło do swych "blasków" . Według mnie natomiast czynny polityk nie powinien wykorzystywać grup reko do swoich celów. Doświadacznie nabyte życiem - jeżeli polityk pojawi sie w Twoim kręgu i wyrazi swe zainteresowanie to nadejdzie czas , gdy to przypomni i zażąda rewanżu. Zawsze , każde związki z politykami niosą za sobą jakieś konatacje negatywne, bez względu na ich przynależność do jakiejkolwiek partii. I zawsze później okazuje się , ze grupy reko robiły tylko za przysłowiowego misia ze zdjęcia z nad morza....
(2012/03/29 06:46)

toratoratora

Co do Prezydenta komorowskiego - poczytaj , zawiesił swoje członkowstwo w kole łowieckim, na całym cywylizowanym świecie politycy tak czynią. A Palikot, nie mam pojęcia czy jest myśliwym ;)  (2012/03/29 06:51)

darda

Prezydent Komorowski to o ile pamiętam jedynie zadeklarował, że polować ze strzelbą nie będzie, i ma zrozumiały zresztą kłopot z realizacją tej deklaracji. Prawdę mówiąc nie słyszałem też by gdziekolwiek, w cywilizowanym zwłaszcza świecie, ktoś oczekiwał by polityk rezygnował z uprawiania swego hobby, o ile nie wiąże się ono z działalność gospodarcza rodząca pokusy wykorzystania stanowiska publicznego do prywatnych korzyści.

Mniejsza z tym.

Rekonstruktorzy to normalni (no, prawie normalni :-)) ludzie, mający pełne prawo do różnych sympatii politycznych. Jak do tej pory różnice te nikomu nie przeszkadzały. Ostatnio niestety coraz częściej obserwuję próby - czynione przez osoby o różnych orientacjach - wciągnięcia naszego środowiska do udziału w niszczącej relacje między Polakami  "politycznej" nawalance.
Portal "Do Broni" nie będzie uczestniczył w tej pożałowania godnej zabawie.

Na razie wątek ten zamykam. Jeśli ktoś uważa, że ma coś NAPRAWDĘ ważnego do powiedzenia w sprawie zagrożeń dla apolityczności ruchu rekonstruktorskiego, proszę o kontakt z Redakcją. (2012/03/29 09:07)