Regiment-prosze o pomoc

/ 2 odpowiedzi
Witam Zajmuję się genealogia rodziny. Dziś dzięki uprzejmości , znajomy odszukaj dla mnie akt urodzenie mojego 5x pracy dziadka. W akcie są wpisane dane ojca. Poszukiwalam wiadomości w internecie ale niestety nic. Zwracam się o pomoc tutaj bo wiem,że jesteście specjalistami w "takich"" sprawach Jest to Akt z 1805 roku z Wielkopolski wojskowy (militis) potocznie/pospolicie zwany (vulgo dicto) Muszkieter (Mousquietier) z/spod (undero) Lastrowscken Regiment (z jakiegoś? Regimentu). Pozdrawiam. Beata
Stary Kojot

Dużo by pomógł skan owego aktu, może jest tam jakaś pieczęć? A może jest błąd w zapisie owego "Lastrowscken Regiment", może to chodzi o nazwisko "Ostrowski"? (2017/01/10 21:15)

wspomnienia3

Witam Niestety skanu nie posiadam. Wpis jest z Księgi urodzeń w Archiwum Archidiecezji Poznańskiej i zdjęć nie można zrobić.Przy wpisie urodzenia mojego 4X PRa był wpisany jego ojciec z takim opisem. Wpis jest w łacinie. Podobnie tedy do litery L pisali też literę S i J . Prawdę pisząc nie wiem nic o Regimentach z lat 1800 czytałam że były one też że ich nazwy pochodziły od nazwisk dowódcy. Zwróciłam się tutaj z tą prośbą,bo wiem,że jesteście wyśmienitymi specjalistami i może ktoś coś skojarzy,o jaki Regiment może chodzić Pozdrawiam. Beata (2017/01/10 21:41)