Quadami po mogiłach

/ 6 odpowiedzi
Znalazłem ten film w sieci. Tak mnie krwią zalało, że muszę go tu zamieścić. Pani Justynie Agasińskiej należą się wielkie uznania za ten filmik.

W miejscowości Krawce (powiat tarnobrzeski, gmina Grębów) fani quadów i motocykli szaleją swoimi maszynami po szczątkach żołnierzy z I wojny światowej.

Niektórzy za nic mają ofiary wojen.

bykfernando

Są ludzie i taborety. Ciekawe czy ktoś powiadomił Policję o przestępstwie. Jak wiemy jest to prawem ścigane. Nie chodzi tu o jakiś nieznany cmentarz (co nie znaczy że na nieznanych wolno ) Ale o miejsce oznaczone. Wnioski nasuwają się same ( słowa nie nadające się do napisania) I jak to mówi dziecko ( 5 letni) syn mojego znajomego z ogromną pasją : Wy bardzo niedobre chłopczyki. (2013/02/19 17:03)

Komandos22

Brak słów. Brak słów na ludzką głupotę i brak szacunku. Jednak w swoim życiu widziałem podobne akty wandalizmu. Jadąc przez Mławę i okolice, przy drodze znajduje się kilka bunkrów. Oczywiście pokusa była silna i postanowiłem zajrzeć do środka. Właściwie dobrze, że tylko zajrzeć bo gdybym wszedł głębiej ubrudziłbym sobie buty w... fekaliach i stercie śmieci!!! To co zobaczyłem tak mną wstrząsnęło, że przez pół godziny nie mogłem się uspokoić. Podczas tej wycieczki jednak zapuściłem się w głąb lasu. W odległości 500-700 metrów od drogi stał kolejny bunkier. Ten jednak cały w mchu, i naturalnie porośnięty. Aż miło było popatrzeć i pooglądać go od wewnątrz. Sądzę iż jeśli poszedł bym dalej znalazł bym kolejny równie zadbany, żyjący w symbiozie z otoczeniem. A z tych przydrożnych ludzie zrobili sobie najzwyczajniej Toi-Toi'e. Współczuję rekonstruktorom którzy corocznie podczas ich występów toną w tych śmieciach, w samych bunkrach, jak i okopach. (2013/02/19 18:03)

fuchsi

Witam,
nie chce komendowac...........

Tylko takie slowo: Gdzie nie ma oskazyciela - tez nie ma winnego.

Dziekuje pania Justynie za filmik. (2013/02/19 22:40)

PlutonowyKOP

Witam. No coż, kolejny przykład chamstwa, prostactwa, zdziczenia itp. itd. Szkoda słów. Zresztą środowisko "kładowców" powinno w końcu reagować na tego typu zachowania. Znam normalnych ludzi, którzy bawią się w sposób cywilizowany i na terenach do tego przeznaczonych. Ale z ostanich wieści z mediów wynik, że tych gorszych jest chba więcej. Uważam, że ten filmik mógłby stanowić dobry materiał do zawiadomienia policji i prokuratury. Tylko znając działania naszych wymiarów ścigania i sądownictwa, oraz inne czynniki pewnie na mandatach by się skończyło. Ale piętnowanie tego typu zachowań, jest rownież dobrym działaniem. Niech tego rodzaju wandale wiedż, że nie są do końca bezkarni, że ktoś może uwiecznić ich popisy. To samo tyczy się psełdoposzukiwaczy i innych osób działajacych w podobny sposób. (2013/02/20 08:51)

legion etrangere

...całkowite zdziczenie i zezwierzęcenie tego "towarzystwa quadowców" ! ...napisałem "tego" bo są też normalni ludzie, którzy jeżdżą quadami na specjalnie do takiej jazdy przygotowanych szlakach i torach ...tylko, że przez takich ludzi i ich zachowanie jakie zostało pokazane na filmiku cierpią wszyscy , którzy jeźdżą quadami ... rzutuje to na całe ich towarzystwo !

... analogiczna jest sytuacja z ludźmi, którzy dumnie nazywają siebie eksploratorami a ...rozkopują zapomniane mogiły natrafione w lasach i na polach ! ...czego spodziewają sie tam znaleźć ?! ...skarbów?! ...dla mnie to cmentarne hieny, które psują reputację prawdziwym eksploratorom próbujacym odkryć skrywane tajemnice zalegające w ziemi ...

...myślę, że ten filmik mógłby stanowić dowód dla Prokuratury i powinno być wszczęte w tej bulwersującej sprawie śledztwo ...

(2013/02/20 10:43)

legion etrangere

...niech na potwierdzenie mych słów zawartych w poście 60605 posłuży zdjęcie z Cmentarza Wojennego z lat 1914-17 z Łukowa k/Czerska na Pomorzu ... jest to wiadomy ślad bezduszności i chciwości człowieka - hieny cmentarnej, który zapewne próbował rozkopać mogiłę i dotrzeć do pochowanych tam szczątków ludzkich ! (bo zapewne jego "piszczałka" dawała mu wyraźne znaki! ) ... (2013/02/20 11:12)