Pułkowki Kukliński - książka

/ 2 odpowiedziSzukam dobrej historycznie książki o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim. Najbardziej jak się da obiektywnej. I takiej, którą można bez problemu kupić. Benjamin Weiser, Ryszard Kukliński. Życie ściśle tajne. praktycznie nie ma, na allegro chodzą po 100 zł przy cenie okładkowej 30.Mam nadzieję, że mi pomożecie. :)
MAdam 34


Obiektywnej książki o pułkowniku kolega nie znajdzie. Albo będzie potępiony i "wkopany w glebę", albo wyniesiony nad obłoki bezpodstawnie. A może był to normalny człowiek, który uczciwie przeżył swoje życie i tyle wystarczy? (2014/02/24 21:47)

Mozets


Wiedzy na jakikolwiek temat nie można zdobyć z jednej publikacji. Trzeba poczytać co tylko jest dostępne. Poznać opinie i dokumenty. To początek drogi. I by poznać w miarę obiektywną prawdę trzeba do tego zwykłej życiowej mądrości. Przeżyte lat to ułatwiają - ale nie zawsze. Znam sędziwych durniów - którzy mają w sobie  coś z rycerza ( zakuty łeb) i nic ich nie przekona. Jest cała armia ideologów przebierająca nogami - by ogłupić i zmanipulować jak największą ilość tzw. "opinii publicznej". Opinii publicznej nie ma. Są indywidualne poglądy na różne sprawy. Aby zbliżyć się do prawdy - trzeba poznać sprawę z wielu stron. I uważać by nie dać się oszukać. I do tego trzeba - no właśnie - ROZUMU. On jest niezbędny.

(2014/03/04 12:31)