Przetarg ?!!!!!!!

/ 6 odpowiedzi
Zgodnie ze znowalizowaną ustawą o Zamówieniach Publicznych - by dostać dotacje na imprezy masowe z Urzędu musi być ogłoszony przetarg. Może dojść do paradoksu że rekonstrukcję Bitwy nad Bzurą będą organizowane przez np. Azjatów.
marekjg

Wyobraźmy sobie łamaną polszczyznę w scenariuszach do reko:)

Ale może dzięki temu będziemy mogli w Polsce rekonstruować np. walki o Okinawę???

Oczywiście to żart, ciekawe co jeszcze urzędnicy moga popsuć:)

Pozdrawiam

(2010/04/01 08:08)

danmal2777

Przetarg przetargiem ale kto głównie organizuje rekonstrukcje - sami rekonstruktorzy, GRH, a władza się dopisuje do gotowej pracy. więc w czym problem (oczywiście nie wszystkie, bo jedne samorządy zobaczyły w tym "atrakcje turystyczną" i tłumy ludzi, kasa itp. a inne dalej siedzą na zaścianku w prlu jak Białystok) (2010/04/01 09:04)

darda

Kwiss - a która konkretnie zmiana wzbudziła Twój niepokój?
Przejrzałem pobieżnie kilka ostatnich nowelizacji i nie zauwałem w nich niczego, co pogarszałoby  radykalnie stan dotychczasowy. Mogłem oczywiście czegoś nie zauważyć. (2010/04/01 10:58)

marekjg

Najprawdopodobniej Krzysztofowi chodzi o ogólny zapis ustawy o zamówieniach publicznych. Wydatkowanie pieniędzy samorządowych (społecznych lub państwowych) wymaga organizacji przetargu o ile zleceniodawca ma świadomość, że wykonawca usługi może nie być lub nie jest jedyny...:( i tu się zaczyna (2010/04/01 11:28)

kwis

Dokładnie tak, zwłaszcza że są tzw. projekty autorskie. Pomyslodawca nie będzie mógł zrealizować swojego porojektu pod swoim nazwiskiem bo "wygra" ktoś inny. To rodzi pole do korupcji i konfliktów. (2010/04/09 09:31)

damador

nie zawsze - imprezy powyzej 42 000 zlotych (granica przetargu) rozbija sie na mniejsze "pakiety" gdzie kilka firm robi wspolnie calosc. Jedna zalatwa bron inna ludzi trzeca scenografie itd (2010/05/17 15:41)