Przeróbka szelek czeskich

/ 5 odpowiedzi
Witam. Jestem w trakcie przerabiania szelek czeskich ma niemieckie m39. Etap malowania mam już za sobą, czas na kolejny. Mianowicie, chodzi mi o to, jak wszyć białą nić w miejsca naznaczone czerwoną przerywaną linią ? Igłą i młotkiem :) nie idzie. Takie to twarde. Może ktoś z Was miałby jakiś pomysł lub sprawdzony patent. Nie znalazłem tego w poradniku Pana Hindusa.

romano72

witam,ja też mam przeróbkę czeskich ale robił mi to rymarz na maszynie do tego bo zwykły szewc tego nie zrobi. (2012/01/26 12:09)

Kermit512

A ile to kosztowało ?

(2012/01/26 12:13)

kaczor2pu

jeśli chodzi tylko o mały szew to proponuje szpikulcem zrobić dziurki a potem iglica przejdzie. ewentualnie zrobić dziurki na zwykłej maszynie do szycie (samą grubszą igłą) - bedzie równiej. sam tak robiłem polską żabkę i wychodzi całkiem ładnie (2012/01/26 12:16)

Slajmi130

Zwykłą Maszyną do szycia nie da rady tak twardej i grubej skóry. Weź szpilorek kaletniczy czyli po prostu gałka z kolcem i porób dziurki uprzednio je zaznaczając żeby ci prosto wyszło i w odpowiednich miejscach. Albo wkrętarka akumulatorowa wiertło i wio. (2012/01/26 15:49)

Kermit512

OOO o to to . Właśnie SZPIKULEC i młotek. Najlepszy spodób. Bardzo dziękuję. (2012/01/26 16:06)