Przedmoście Maciejowickie 2012 - podziękowania.

/ 1 odpowiedzi

Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych składa serdeczne podziękowania współorganizatorom i partnerom „Przedmościa Maciejowickiego 2012”: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego, Starostwu Powiatowemu w Kozienicach, Gminie Kozienice, Kozienickiemu Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice im. ks. Franciszka Siarczyńskiego, Biurze Ochrony Rządu, Funduszowi  Inicjatyw Obywatelskich, Projekt „POWIAT KOZIENICKI STOLICA KULTURY MAZOWSZA 2012”, Nadleśnictwu Kozienice, Kozienickiemu Centrum Rekreacji i Sportu, Kozienickiej Gospodarce Komunalnej sp. z o.o., PTUH Ośka, Restauracji „Galeria Smaku”, KCMB Plac Mirosław Wasita, Zakładowi Piekarstwo Cukiernictwo R.M.J. Babula S.C. Na szczególne podziękowania zasługują ofiarni i pomocni mieszkańcy Ryczywołu, wolontariusze z Młodzieżowego Klubu Wolontariatu „Skrzydła” przy Kozienickim DK, a także zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Ryczywołu, Nowej Wsi, Woli Chodkowskiej, koordynowane przez Komendanta Gminnego OSP Witolda Adamskiego.

            Specjalne podziękowania naszego dla Patrona Honorowego generała Jerzego Matusika – zastępcy szefa Biura Ochrony Rządu, za zorganizowanie wyjątkowego pokazu wyposażenia i uzbrojenia funkcjonariuszy BOR oraz za zorganizowanie specjalnej niespodzianki -  rekonstrukcji zamachu na polskiego ambasadora w Iraku z października 2007 r. Dla publiki była to prawdziwa wisienka na torcie.  Dziękujemy również za życzliwość Patronom Honorowym imprezy: posłowi Czesławowi Czechyrze, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi, Staroście Kozienickiemu Januszowi Stąporowi, Burmistrzowi Gminy Kozienice Tomaszowi Śmietance. Dziękujemy Patronom Medialnym przedsięwzięcia.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach projektu „Każdy dzień jest podróżą przez historię” dofinansowano przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Gminę Kozienice. Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Kozienickiego w ramach projektu „Powiat Kozienicki Stolica Kultury Mazowsza 2012”.

 

A teraz mniej formalnie.

Dziękuję każdej z Grup i Stowarzyszeń Historycznych, którzy w tym roku zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękuję każdemu z Was Koledzy Rekonstruktorzy za chęci, wysiłek i serce włożone w tę rekonstrukcję. Widzowie mieli okazję dzięki Wam oglądać naprawdę kawał dobrego widowiska, a przyjrzawszy się zdjęciom i filmikom z rekonstrukcji w większości widać dopieszczane detale, wypracowane nawyki w postaci profesjonalnego zachowania na scenie rekonstrukcyjnego teatru. Każda z przydzielonych ról, każdy z obsadzonych odcinków – w mojej opinii – zostały bardzo dobrze wykonane i zrealizowane. Mój wielki szacunek i podziękowania. Oczywiście, nie zabrakło radości i uśmiechów na wielu twarzach w chwilach zdawałoby się groźnych – może to taka reakcja nerwowa ;)

Udział w rekonstrukcji wzięło przeszło 200 uczestników, z ponad 22 Grup i Stowarzyszeń Rekonstrukcyjnych:

 

1)      Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Marienburg” (Malbork)

2)      Stowarzyszenie Historyczne "Strzelcy Kaniowscy"

3)      Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 51 pułku piechoty Strzelców Kresowych (Iłża)

4)      Stowarzyszenie Historyczne Pionierzy 40 Pułku Piechoty Dzieci Lwowskich

5)      Grupa Rekonstrukcji Historycznej Siedemnasty

6)      Grupa Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY 31 pułku piechoty (Mszczonów)

7)      Grupa Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów (Kielce)

8)      Klub Rekonstrukcji Historycznej Tomaszów 39 w barwach 2 Pułku Strzelców Konnych

9)      Grupa Rekonstrukcji Historycznej 8 Pułku Piechoty Legionów (Lublin)

10)  Stowarzyszenie Lubelska Grupa Rekonstrukcji Historycznych FRONT

11)  Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych (Garwolin)

12)  Towarzystwo Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich (Mińsk Mazowiecki)

13)  Szwadron Ziemi Radomskiej w barwach 11 Pułku Ułanów Legionowych (pododdział kawalerii i kolarzy) (Radom)

14)  22 Pułk Ułanów Podkarpackich (Garbatka-Letnisko)

15)  Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Aufklarungsabteilung 7

16)  Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Narew" (Łomża)

17)  Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Gregor" (Puławy)

18)  Batalion Tomaszów (Tomaszów Mazowiecki)

19)  Radomska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 26. Infanterie Regiment

20)  Grupa Rekonstrukcji Historycznej 17 Infanterie Division z Kozienic

21)  Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Pionek

22)  Kobiece Stowarzyszenie Historyczne (Kielce)

23)  Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych.

oraz grupy cywilne z Mszczonowa i Kozienic.

Special thanks to: Jacek Haber z Fundacji Wojskowości Polskiej za koordynację pancerki, Kuba Myśluk za wspaniały pokaz na niebie oraz Artur Sobieraj za wystrzałową pirotechnikę - cyt. za dziennikarzami: „wybuchy wyglądały jak prawdziwe” :D :D.

Dzięki wielkie dla współprowadzącego imprezę i niezawodnego lektora Dariusza Szewca z Kozienic.

Uznanie i podziękowania dla wszystkich pojedynczych osób, które udzieliły wskazówek i pomocy przy organizacji rekonstrukcji. Podziękowania dla każdego rekonstruktora z Kozienickiego SRH za dobrą atmosferę, trud, wysiłek włożony w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Wdzięczność dla naszych partnerek i żon za cierpliwość oraz wyrozumiałość.

Podczas inscenizacji widzieliśmy m.in. podniebną walkę lotników, czołgi 7TP i Panzer II, pojazdy polski wz. 34, niemiecki KFZ 13 „Adler” motocykle, pluton kolarzy, kawalerię konno i manewr jej spieszania.

A wszystko to podczas pięknej pogody, w dobrej i bezpiecznej atmosferze. Dzięki Bogu.

Piotr Radziejowice


Krzychu,  wielkie dzięki za zaproszenie i gratulacje z powodu imponującej  inscenizacji. 

Piotr Dymecki

GRH STRZELCY 31pp oraz Grupa Cywilów z Mszczonowa  

 

(2012/05/08 13:21)