Przedmoście Maciejowickie 2012 Plusy dodatnie i pl

/ 10 odpowiedzi
Zapraszam do wyrażania swoich opinii o tegorocznej imprezie w Ryczywole nad Radomką. Co jeszcze poprawić i dopracować.

Ffif

Było świetnie chociaż jeśli chodzi o sklepy to pachniało tandetą, tak to było fajnie, ciekawy pokaz BORu, szkoda że nie było widać mostu za to walka samolotów na "5". Miałem farta bo zrobiłem sobie zdjęcie na niemieckim BMW ;) (2012/05/07 19:55)

jacenty

Krzysztof jeszcze więcej worków na piasek bo narzędzi i innego materiału było pod dostatkiem

W przyszłym roku wykopie sobie takie gniazdo na CKM że tylko sztukasy będą mogły mnie ruszyć.

(2012/05/07 21:14)

Kmicic39

Serdecznie dziękuję organizatorowi za miłe i dobre zorganizowanie rekonstrukcji. Walka powietrzna, pokazy kawaleryjskie oraz walki broni pancernej jak i artyleryjskiej były wspaniałym elementem widowiska.
Jedyny minus jaki był w tej imprezie, to czas. Niestety czas nie z gumy i nie da się naciągnąć. Udana impreza.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Marek z  GRH 65 Starogardzkiego pp SRH Marienburg z Malborka. (2012/05/07 21:27)

Kamil94

Byłem na tej imprezie jako widz. Troche mało niemców w stosunku do Polaków bo nie było widać ich przewagi sprzętowej. Samoloty świetne. 7TP troszke mało mobilny:( Ale i tak fajnie ze można było go zobaczyć. (2012/05/07 21:37)

Peter44

W imieniu GRH 8 p.p.leg. a w szczególności ,,sekcji niemieckiej,, dziękuje za świetną imprezę, walka powietrzna genialna, dużo amunicji, fajny scenariusz. Jak wyżej zgadzam się ze 7TP mógł wyjść do śmielszego kontrataku :)
pozdrawiam (2012/05/07 23:51)

franekdolas55

jako dowódca Policji  i obrońca cywili :) podsumuje z mojej strony

+ żywa kura w śród cywili
+ amo i ilość broni
+ jak zawsze miła atmosfera
+ walka samolotów
+ pole rekonstrukcji
+ pirotechnika
+ ilość sprzętu

- brak wykorzystania wojska za mostem (przydałby się szturm Niemców na most ) 
- płonąca chałupa (znowu ) na każdej inscenizacji powtarzając się motyw płonącej chaty
- ochrona która wpuszczała cywili na pole walki przed jej rozpoczęciem i zakończeniem
ale ogólnie impreza jedna z najlepszych jak do tej pory na 10 punktów na chwile obecną dałbym jej 8
dziękuje za zaproszenie i polecamy się na przyszłość (2012/05/08 10:45)

rowery

Generalnie kolejna bardzo udana impreza. Co ważne, dobry klimat wśród uczestników, co ma wpływ na przebieg inscenizacji. "Przedmoście maciejowickie" zaczyna silnie istnieć na mapie rekonstrukcji w kraju. Wielkie i zasłużone brawa dla głównego organizatora - Krzysztofa Zająca i jego całej ekipy. Pozdrawiam wszystkich "walczących"
Łuk-Murawski
Ps. Zgadzam się z Kamilem w sprawie kury... A co najważniejsze na "przedmościu" był most, jakże ważny element tej "bitwy" i wspaniała "wrześniowa" pogoda ta dobra, bo ta zła rozwali każdą najlepiej przygotowaną rekonstrukcję.
Do zobaczenia Przyjaciele na "polach bitew". (2012/05/08 13:34)

rox

GRH KampfgruppeSkarzysko przy Muzeum im.Orła Białego .
+dużo broni i ammo
+dużo sprzętu cieżkiego
+walka samolotów - Full wypas:)
+logistyka
+jak zawsze super atmosfera :)
- 7TP jakiś taki nieruchawy ;) (2012/05/08 18:56)

okejos

nieruchawy, nieruchawy, ciekawe jak byscie sie wy ruszali mając 80 lat :D
spokojnie panowie bedzie coraz bardziej dynamiczny, ale albo robi sie orginał (podmieniając kopie części na orginalne) albo hybrydę. każda wstawiona nowa część orginalna zwłaszcza z elemnetów mobilinych musi byc na początku traktowana delikatnie.
o plusach pisało wielu i zgadzam sie z tym
minus to dziwna broń  (enfildy) ja wiem ze dla 99% wodzów to niemiecka bron -bo maja ja niemcy. ale kuje w oczy :D
pozdr (2012/05/14 08:15)

Grzech69cm

W sprawie broni odpowiadam - nigdy nie ma tego co byśmy chcieli i w takiej ilości jakiej byśmy chcieli.Dlatego oprócz Mauserów były Mosiny , Mannlichery i Enfieldy. Zastosowaliśmy prostą zasadę - broń jest przede wszystkim dla gości - my jako organizatorzy mamy inne zadania i broń strzelająca czasem przeszkadza.Mam nadzieję że każdy kto chciał broń strzelającą otrzymał.
Dobra wiadomość na przyszłość - w ofercie broni krótkiej pojawią się Visy !
Pozdrawiam :
Grzegorz KSRH (2012/05/19 20:21)