Przebieg służby - MINISTRY OF DEFENCE - APC POLISH

/ 2 odpowiedzi
Witam,
Czy miał już ktoś przyjemność kontaktować się z brytyjskim MINISTRY OF DEFENCE - APC POLISH ENQUIRIES? Jak długo czeka się na odpowiedź? Czy ewentualne udostępnienie przez nich kserokopii dokumentów nt przebiegu służby wiąże się z poniesieniem jakichś kosztów?
Będę bardzo wdzięczny za  odpowiedź,pozdrawiam
al-Muell


Dwa razy zdarzyło mi się tłumaczyć dokumenty otrzymane stamtąd. Powiem tyle: jeżeli znajdą odpowiednie dokumenty, to raczej zrobią odpis niż kserokopię i opatrzą komentarzem (typu np. "Zasługiwał na odznaczenie ...., którego to medalu nie otrzymał, wniosek można złożyć...).
Podobno bardzo przyjemni wkontaktach i sprawnie działający.Jeden haczyk - jeżeli dana osoba wróciła do Polski przed osiągnięciem granicy wieku, to jest spora szansa, że dokumenty z brytyjskich archiwów (a przynajmniej część - np. zeszyt ewidencyjny) wojskowych zostały przekazane do właściwej RKU, a zatem mogą być w CAW.
Na darmową obsługę bym nie liczył - każde archiwum zarabia na udostępnianiu i powielaniu dokumentów - zwykle płaci się za godziny pracy archiwisty i od wydrukowanej/skopiowanej strony. (2014/04/09 06:35)

duzen


Witam!Od kilku lat korzystam z usług polskiej sekcji MoD i chciałbym, żeby polskie archiwa tak działały. Nie narzekam na czas realizacji zamówienia. Niestety nie ma nic za darmo, trzeba wnieść opłatę 30 funtów czekiem bankierskim i wypełnić ankietę przesłaną z MoD (min. udowodnić pokrewieństwo z daną osobą). Można zadzwonić (panie mówią płynnie po polsku), lub napisać jw.Pozdrawiam (2014/04/09 21:32)