prosze o pomoc w identyfikacji niekąpletnej szabli

/ 1 odpowiedzi
Proszę o pomoc w identyfikacji starej szabli, Posiadam głownie oraz jelec myślę jednak ze nie są one od jednej broni wymiary sabli długość głowni 80 cm krzywizna 3-3,2 cm długość sztycha 15,5 cm szerokość szabli u góry przy jedlcu 3,2 cm na dole przy piórze ok 1,5 cm na środku 2,5 cm grubość przy jedlcu ok 5 mm na dole ok 1,mm szabla jak widać mproszęa jedną strudzine od jedlca do koniec ok 14,5 cm od czubka 
z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje pozdrawiam

shi-go


1). Na podstawie tego zdjęcia, nikt nie podejmie się identyfikacji tej szabli. Nie pomogą tutaj podane wymiary, ani cechy charakterystyczne tej głowni.2). Nikt nie jest w stanie ustalić czy to jest oryginał czy też jakaś kopia bądź produkt rzemieślniczy jako naśladownictwo.3). Uprzedzając pytanie. Nikt nie określi ceny tego "eksponatu".
Propozycja.1). Zasięgnąć rady kolekcjonera, który będzie miał możliwość oglądnąć głownię "na żywo"2). Udać się do specjalisty w najbliższym muzeum lub eksperta od uzbrojenia historycznego.3). Odradzam "handlarzy starociami". Zawsze wydają "orzeczenie" na swoją korzyść. (2013/12/26 00:43)