Proszę o id munduru

/ 5 odpowiedzi
al-Muell

Ciekawostka - ze zdjęć trudno dociec jaki materiał, ale można zgadywać:

Spodnie wyglądają na bryczesy wz.69, ale materiał sprawia wrażenie o wiele za cienkiego - czy to na drelich czy na gabardynę.

Koszula nie jest typową bluzą mundurową żadnego znanego mi typu występującą w tym okresie (rok prod. 1986, norma również wprowadzona w tym roku). Najprędzej powiedziałbym, że to jakiś nowy model bielizny (na pewno nie jest to wojskowa bluza mundurowa wierzchnia - w tamtym czasiemusiałaby mieć patki albo przynajmniej szlufki do zdejmowanych pagonów).

Czyli w skrócie, może to być:

1.Bielizna nowego typu;

2.Odzież zakładana pod ciężkie specjalistyczne ubiory czy kombinezony - np. lotniczy, obsługi radarów czy inne ochronne;

3.Nie-wojskowa odzież robocza dla pracowników fabryk (mało prawdopodobne - zwykle miały kieszenie i kołnierz).

(2013/05/22 09:27)

kubek11

Dzięki za odpowiedź, mam nadzieję że ktoś jeszcze się podzieli swoją wiedzą na temat tego ciucha.PS Bryczesy to nie są ; mógłby mi ktoś przetłumaczyć napis na bluzie/spodniach, ( nie znam języka :D) (2013/05/22 15:10)

Stary Kojot

Nazwa fabryki (szwalni), nazwa miasta, rozmiar. (2013/05/22 16:17)

kubek11

Dzięki wielkie! Szkoda tylko że to i tak nic nie wniosło... (2013/05/22 19:15)

al-Muell

na pieczątce jest jeszcze nr artykułu i numer normy państwowej (GOST). Może da się gdzieś dojść do czegoś po tych numerach, ale wątpię, żeby takie informacje były w internecie

(2013/05/22 23:30)