prosba oindentyfikacje badz jakies informacje

/ 2 odpowiedzi
Trosze o jakiekolwiek informacje na temat tych zdjec (moze ktos cos rozpozna). Herb na zdjeciu jest najprawdopodobniej herbem mojej rodziny. Prosze o odpowiedz, pozdrawiam Kinga :)

shimada


Przedstawiona na nagrobku ozdoba nie bardzo nawiązuje do herbu, w.g reguł heraldycznych.
Mamy na nim łuk, kołczan ze strzałami unoszony przez stado ptaków. Być może jest to jakiś motyw związany ze szeroko rozumianą sztuką sepulkralną. Sądzę, że zastosowano tu jakąś przenośnię nawiązującą do poniesionej straty itp. (2013/02/12 20:00)

WachmistrzKOP


Wyraźne odniesienia do sztuki antycznej wskazują na wiek XVIII, kiedy było to niesłychanie modne. Jednak ozdoba ta nie jest i nigdy nie była herbem. Jeśli z herbem miała coś wspólnego to mogła tworzyć panoplium czyli ozdobę kartusza herbowego, choć kształt wydaje się do tego celu nieco dziwaczny.
Co do pozostałych zdjęć, cóż można powiedzieć. Ot fragment albumu rodzinnego. To byłby naprawdę wielki fart gdyby ktoś potrafił powiedzieć gdzie te nagrobki się znajdują (jeśli istnieją).
Analiza napisów na nagrobkach pozwoliłaby ustalić datę dolną: napewno zdjęcia nie powstały wcześniej niż zmarły osoby tam pochowane. (2013/02/12 22:35)