Prośba o pomoc w identyfikacji munduru.

/ 5 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam, Proszę o pomoc w identyfikacji munduru. Właściwie to nawet nie jestem pewien, czy to mundur wojskowy. Może to być równie dobrze jakaś inna formacja. Kojarzy mi się z armią rosyjską z okresu I wojny. Niestety dysponuję tylko skanem takiej jakości. Fotografia nie jest opisana. Każda informacja będzie cenna.

Jacek73

Fotka całej postaci (2017/10/15 21:59)

al-Muell

Zgaduje, bo niewiele widać na tym zdjęciu, ale to może być jeniec wojenny - ponoć w czasie 1wś też niemcy czasem oznaczali jeńców naszywkami/malunkami na mundurach zawierającymi numer. Mundur faktycznie na carski wygląda - ale bez pagonów. Więc albo jakiś roboczy, albo jeniec, albo bolszewik (ale to ostatnie raczej odpada - bączek na czapce by temu przeczył). (2017/10/16 19:24)

JaRost

to jest jeniec rosyjski w niewoli niemieckiej. mundur carski nie jest. te kurtki były szyte na wzór pruskich kurtek roboczych. (2017/10/21 10:48)

Jacek73

Dziękuję bardzo. Potwierdził Pan moje przypuszczenia. (2017/10/21 21:00)

79norris79

Witam. Pomagam znajomej w poszukiwaniu informacji o jej dziadku. Poki co niewiele wiemy ale mamy zdjecie w mundurze. Mysle ze to moze byc KOP . Na rekawie wydaje mi sie ze jest naszywka ktora mówi o celowwniczym CKM-u . Czy ktos moze mi cos na temat tego munduru napisac. Z góry dziekuje i pozdrawiam (2017/10/22 19:56)