Prośba o pomoc w znalezieniu miejsca pochówku

/ 3 odpowiedzi
WitamPoszukuje miejsca śmierci pradziadka. Został wcielony siłą do armii ZSRR w roku 1940, odrazu po wybuchu wojny niemiecko - sowieckiej zdezerterował i starał się przedrzeć do domu. Z relacji świadków wynikało że kolumna uciekinierów została ostrzelana przez samoloty  i wtedy ślad po nim zaginą. parę lat temu mój znajomy pokazał dziadkowi zdjęcie z książki jakoby jego ojciec spoczywał  na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Zambrowie,  jednak nie mogę tego dowodu zweryfikować. Proszę o pomoc dane pradziadka to Mikołaj Krawczuk urodzony we wsi Oleksze. w razie czego mam jeszcze jedno zdjęcie przedstawiające pradziadka. Z góry dziękuje za pomoc
Maly Roman


Postaram się dowiedzieć czy na cmentarzu w Zambrowie spoczywa Twój pradziadek. Ale nie rób sobie wielkiej nadziei, bo nie będzie to łatwe a wręcz niemożliwe. Na tym cmentarzy spoczywa ok. 12 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej. Z nazwiska jest rozpoznanych chyba kilkudziesięciu Podaj więcej info o pradziadku: datę urodzenia, może wiesz co to była za jednostka w której służył, gdzie stacjonował, jaki miał stopień wojskowy, gdzie została ta kolumna ostrzelana przez samoloty. Na tę chwilę to możesz zobaczyć zdjęcia z cmentarza w Zambrowie, które wkleiłem w wątku Cmentarze Armii Czerwonej w Polsce. Dla szybszego znalezienia tego wątku podaję link: http://forum.dobroni.pl/f/cmentarze-armii-czerwonej-w-polsce/1574/9 Fotki są na końcu ostatniej 9 strony. P.S. Nie bardzo rozumiem, czy to ojciec znajomego, czy Twój pradziadek podobno spoczywa na cmentarzu ACz w Zambrowie. (2016/08/11 21:48)

Maly Roman


Szanowny Panie Łukaszu. Zadałem Panu kilka pytań, lecz Pan na nie nie odpowiada. Chcąc zdobyć wiedzę od innych musi Pan napisać całą swoją o pradziadku. Tak jest łatwiej i trafniej szukać info o Pana pradziadku. Nie będę tracił czasu kosztem moich projektów, na poszukiwania dla osoby niewspółpracującej. A i jeszcze w kwestji miejsc pochówków żołnierzy ACz. W Polsce nie ma cmentarzy poległych żołnierzy Armii Radzieckiej, są cmentarze Armii Czerwonej. Dla wiekszej informacji, Armia Radziecka powstała w 1946 r. i była to armia okupacyjna terenów Rzeczpospolitej a nie armia czasu wojny która walczyła z Wojskiem Polskim w 1939 r., następnie z niemieckim najeźdźcą oraz ochoczo zwalczająca Polskie Podziemie. Ta armia nazywała się Armią Czerwoną. Pozdrawiam.

(2016/08/24 20:01)

al-Muell


Poległych czerwonoarmistów wyszukać można na obd-memorial.ru Nazwisko popularne, le data urodzenia i miejsce pochodzenia powinny ułatwić sprawę (2016/08/25 06:16)