Prośba o indentyfikację polskiego munduru z ok.196

/ 13 odpowiedzi / 8 zdjęć

Witam. Posiadam zestaw mundur plus różne dodatki po dziadku niestety nie potrafie ich nazwa. Prosze o indentyfikacje oraz jeżeli ktoś jest w stanie to o wycene. Czy jest sens się tego pozbywac czy lepiej zostawic dla potomnosci?:)

Stary Kojot

Mundur pułkownika Sił Zbrojnych PRL, cywilna kapotka, skórzany pas oficerski, skórzane spinacze do trzewików, podoficerska torba meldunkowa, pruska I wojenna ładownica, model 1888 (prawdopodobnie), brezentowy futerał na dubeltówkę z wyciorem, skórzana ładownica dla mysliwego, mapnik, czapka, furażerka (Wszystko z lat PRL).
Możemy pomóc w identyfikacji, natomiast nie zajmujemy sie wyceną. Od tego sa uprawnieni rzecoznawcy. (2013/05/12 15:07)

blanszua

Dziekuje bardzo. Może byłby mi pan w stanie podac namiary na takiego rzeczoznawce??

Jest w ogóle sens to sprzedawac czy cały proceder nie jest warty zachodu?

(2013/05/12 15:30)

WachmistrzKOP

Szczerze? Ma to wartość tylko jako całość i w kontekście pamiątki po konkretnej osobie, więc bardziej sentymentalną niż materialną. Oczywiście wszystko można sprzedać ale większość z tych przedmiotów na popularnym portalu aukcyjnym osiągnie cenę niższą niż koszt przesyłki lub nie znajdzie nabywcy wogóle. Przykład? W AMW w Lublinie kilka lat temu mapniki takie kupowałem po 3 zł za sztukę.
Dla CIEBIE natomiast powinny być bezcenne, jako pamiątki po TWOIM Dziadku. (2013/05/12 21:51)

pawelstasiak1

Ja na twoim miejscu bym nie sprzedawał, kokosów za to nie weźmiesz, a trochę chyba szkoda, zwłaszcza że to po dziadku, ubieraj mundur i dawaj na zloty militarne :D (2013/05/12 23:30)

blanszua

Dzięki wam bardzo. Zloty jednak to nie moja bajka, choc kto wie za pare lat może wygrzebie go z szafy...:) (2013/05/14 18:41)