Prośba o identyfikacje szabli i bagnetów

/ 6 odpowiedzi

• konto usunięte

Witam :) Jak w temacie, prosiłbym o identyfikację szabli i bagnetów :) 
[img]http://www.imagebanana.com/view/zlgy5eki/CAM000951.jpg[/img]
darda

Prosiłbym o wstawienie zdjęć na forum - w zasadniczy sposób ułatwi to rozmowę. (2013/06/27 08:26)

użytkownik23730

Podałem wyżej w pierwszym poście w linku żeby było w lepszej rozdzielczości bo zdjęcie max 250kb ciężko wstawić żeby było dobrze wyraźne, aczkolwiek zmniejszyłem i wstawiam na forum. Dziękuję (2013/06/27 11:32)

yano57

Zdjęcie, które umieściłeś jest złej jakości (nawet przy niskiej rozdzielczości można zrobić je lepiej), dlatego nikt specjalnie nie chce się wypowiadać. Poza tym są tam rzeczy przez, które możesz mieć odwiedziny o szóstej rano.

Przedmioty, które przedstawiasz nie reprezentują najwyższej klasy kolekcjonerskiej to raczej przedmioty młodego kolekcjonera, który zaczyna przygodę z militariami, chyba z tego sobie zdajesz sprawę.

Pierwsza od lewej to szabla polska wz. 34. z nieudolnie dorobionymi okładzinami rękojeści. Niestety zdjęcie nie pozwala określić czy to oryginał czy kopia. Te szczerby na głowni o niczym nie świadczą.

Następnie trzy przedmioty na górze: pierwszy z lewej, nie wiem – to może być „radosna twórczość. Dwa następne to polskie bagnety, tu też określenie dokładnego wzoru czy producenta, na podstawie tego zdjęcia, jest niemożliwe. O tym, że to kawaleryjskie bagnety świadczy fakt, że jelce są bez pierścienia na lufę, czyli są to bagnety do karabinka wz. 89, używanego przez kawalerię.

Następnie w dół: resztki francuskiego Lebela (bagnet) znowu polski kawaleryjski i rosyjski Mosin.

Na dole dwa niemieckie bagnet, dokładne określenie, przy tym zdjęciu…………

Po prawej stronie polski bagnet piechociński (wz. 28 lub 29 ?) do karabinka wz 29, używanego przez piechotę. Pochwa ???? może być od szabli wz 34(tej po lewej stronie) brak jednak ryfki z koluszkiem. W tej pochwie prawdopodobnie kopia szabli, takiej obecnie produkowanej nad kominek.

Na dole to coś długiego, podobnie jak te zabawki mosiężne, to zupełnie nie maja „działka” pod nimi leży maczeta.

O cenie się nie wypowiadam.

Pozdrawiam

Ps

Prosisz o identyfikację, pewnie chciałbyś też zaraz zapytać o cenę, a zdjęć nie chce Ci się zrobić. Zwalasz na kogoś - tam powinny być oznakowania, punce, sygnatury i numery, widząc je ludzie Ci odpowiedzą co to jest.

A tak się nie dziw, że nikt się nie chce wypowiedzieć.

Polskie militaria są cenione i poszukiwane, to tak aby Cię podnieś na duchu po uwadze powyżej.

(2013/06/27 14:46)

użytkownik23730

Nie chodzi mi bliżej o Cenę, aczkolwiek o wartość kolekcjonerską, dorwę lustrzankę to wrzucę zdjęcia na jakiś serwer, to robiłem telefonem gdzieś o 2:30 w nocy dlatego też taka jakość. Naboje te z niby działa samobieżnego są to pociski kupione na jakimś targu staroci, z drugiej strony są przewiercone oraz nie mają denek ze spłonkami, są wywiercone po prostu . Górę dorabiał mi znajomy  chodzi mi o same czubki pocisku tam samo są pozbawione jakichkolwiek cech bojowych ;)  (2013/06/27 15:17)

użytkownik23730

pozatym prosił bym administrację o usunięcie tego tematu ponieważ nie chciał bym się przez głupotę nabawić kłopotów. założę osobny temat z szabelkami ;) z góry dziękuję ! (2013/06/27 15:20)