Prośba o identyfikację munduru / jednostki

/ 9 odpowiedzi
Witam,
Mój pierwszy post na forum.
Zdjęcia przedstawiają mojego dziadka i chciałabym ustalić w jakiej jednostce służył. Niestety byłam zbyt mała, żeby słuchać opowieści babci, pamiętam tylko, że dziadek zaginął jeszcze przed wrześniem 1939. W tym momencie nie mam kogo o to zapytać i dlatego uprzejmie proszę o pomoc w identyfikacji. Dziękuję.

Rumcajs

Pani Małgorzato zdjęcia są zbyt "duże" i dlatego nie wchodzą. Proponuję po prostu wkleić link do zdjęcia. Wtedy obejrzymy i pomyślimy co można na jego podstawie powiedzieć. A z tego powyżej to chyba tylko tyle, że jasna wszywka na końcu patek nasuwa na myśl piechotę. (2013/04/09 09:58)

Gipsyland

Tak, zauważyłam że nie wchodzą zdjęcia. W drugim moim poscie są linki do zdjęć.  (2013/04/09 10:17)

darda

Czy można prosić o linki do skanów w lepszej rozdzielczości? Może kolega Rumcajs swym sokolim okiem coś potrafi wypatrzyć, ale ja mam problem nawet z określeniem rodzaju broni...
Czy na odwrocie zdjęć są jakieś zapiski? (2013/04/09 11:48)

Gipsyland

Proszę bardzo, wrzuciłam na serwer (do pobrania):
 Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Zdjęcia nie są podpisane, nie można też zidentyfikować zakładu fotograficznego, gdzie były wywoływane.
(2013/04/09 12:25)

Rumcajs

Zdjęcie 1
Większość stojących (w zasadzie to prócz Pani dziadka) w ubraniach cywilnych. Tylko on ma rogatywkę. Pozostali czapki okrągłe. Wygląda, jakby pod orłami mieli jeszcze jakiś znaczek. Koszule jasne z krawatami. Stawiam na Związek Rezerwistów. Dziadek wydaje się mieć założone chyba owijacze a nie oficerki. On jeden nie ma znaczka rezerwisty na czapce lecz 2 gwiazdki (chyba). (2013/04/09 15:05)

Rumcajs

Zdjęcie 2
Tu już ewidentnie mamy do czynienia ze Związkiem Rezerwistów. Dziadek ma na sobie mundur tej formacji. Do tego sznur biegnący od prawego naramiennika do guzika lewej kieszeni napierśnej. Poniżej graf munduru Związku Rezerwistów, w którym Pani przodek występuje na tym zdjęciu.
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/7_copy152.jpg (2013/04/09 15:08)

Gipsyland

Serdecznie dziękuję! (2013/04/09 20:40)