Prośba o identyfikacje mundurów/typu zebrania

/ 4 odpowiedzi
Witam

Chciałem się przywitać i od razu o coś zapytać :) Znalazłem takie zdjęcia:
Link: http://img40.imageshack.us/img40/7024/20120821181152.jpg

Chciałem zapytać z jakiego może ono pochodzić okresu (międzywojennego?) oraz jeśli udało by się komuś odczytać co jest napisane po prawej stronie na ścianie.
WachmistrzKOP

Datowanie na okres międzywojenny wydaje się jak najbardziej rzeczowe. Nawet jeśli nie widać szczegółów umundurowania, to portret Marszałka na ścianie podkreśla to dość wyraźnie. Gdyby był to skan zdjęcia a nie fotokopia byłoby łatwiej o szczegóły. (2013/02/11 22:44)

Rumcajs

Pomijając dumnych oficerów starszych prezentujących całą gamę odznaczeń i sporą ilość pośledniejszych żołnierzy, to dość ciekawe towarzystwo i do tego wytworne, patrząc po getrach na butach cywili. Jest tam marynarz i chyba lotnik. Ale wydaje mi się, że kąt zrobienia zdjęcia bardzo utrudnia odczytanie napisu. Raczej ma on niewiele wspólnego z grupą na zdjęciu, bo byłby bardziej eksponowany. Raczej przypisałbym go do pomieszczenia, w którym wykonano zdjęcie. Jedno jest pewne -zrobiono je o 19.11 lub 12.
(2013/02/11 23:06)

mnichhkk

pierwsze, co mi przyszło do łba, to jakieś spotkanie partyjne, ale później, nie wiedzieć czemu, porzuciłem tą myślwydaje mi się, że część mundurowych ma patki Przysposobienia Wojskowego albo coś podobnego, więc może to być coś pokrewnego np. LOPP czy jakiś FON lub jakaś inna tego typu organizacja, których przed wojną było nie małomyślę, że jegomość po prawej w jasnym "mundurze" obszytym kołnierzem marynarki, z pasem i koalicyjką mógłby być kluczem do rozgryzienia problemu (2013/02/12 09:34)

raditz01

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi!Jeśli uda mi się zrobić dobrej jakości skan to wrzuce na forum! (2013/02/12 22:09)