Prośba o identyfikację munduru

/ 3 odpowiedzi
Szanowni Państwo, Zwracam się z prośbą o identyfikację mundurów mężczyzn przedstawionych na tej fotografii. Podpis na odwrocie: "Dubno, 7.02.1921". Niestety, to jest jedyny skan, jaki posiadam, w takiej formie fotografia została mi przysłana mailem. Mężczyzna z prawej strony był uczestnikiem wojny z 1920r, jako osadnik wojskowy otrzymał ziemię w osadzie położonej w powiecie Kamień Koszyrski, woj. poleskie. Ponieważ w tej samej osadzie, na mocy tej samej ustawy, ziemie otrzymał też i mój dziadek, mniemam, że i on nosił taki sam mundur. Będę bardzo wdzięczna za każda odpowiedź. Pozdrawiam, Małgorzata

Stary Kojot

Datowanie by sie zgadzało. Mundury Wojska Polskiego z początku lat 20-tych XX wieku. Panowie mają na sobie płaszcze wzoru 1919. Wysokie buty mogą świadczyć o przynależności do broni tzw "jezdnych" czyli konnych, np artyleria. Na zdjęciu nie widać żadnych szczegółów, pozwalających na lepsza identyfikację. (2019/05/02 07:56)

gostel

Bardzo dziękuję! Dla mnie każda taka informacja jest na wagę złota. Pozdrawiam. (2019/05/04 21:27)