Prośba o identyfikację ułańskiego czako.

/ 5 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam,Uprzejmie proszę o identyfikacje tego czako. Pomimo poszukiwań na Internecie nic konkretnego nie udało mi się ustalić. Kształtem przypomina czako ułanów Imperium Rosyjskiego z XIX wieku,ale skad ten orzeł ?. Będę wdzięczna za każda informację. Serdecznie pozdrawiam ! E.B.
Stary Kojot

Jest to nakrycie głowy pruskich ułanów z okresu około pierwszowojennego. Tak zawana Ulanen Tschapka lub Ulanen Tschako. Orzeł faktycznie jest zagadką, może jest niekompletny albo dołożony później... (2018/01/04 06:26)

Maly Roman

Mnie zastanawia wątek tatarski w tym okryciu głowy. Jest to iście teatralne zestawienie pruskiego hełmu, polskiego orła i buńczuka tatarskiego. (2018/01/04 09:54)

EBUD2513

Dziękuję za obie odpowiedzi ! Zagadka w dalczym ciagu nie jest rozwiazana. Tego typu czako pojawiaja się na rynku od czasu do czasu w takich samych formach i z identycznym orłem, niejednokrotnie w kolorze złotym. Faktycznie najbardziej przypomina nakrycie głowy ułanów Pruskich, ale stanowiły również paradne nakrycie głowy ulanów armii Carskiej . Zdjęcie wyslę w następnym poście. Jeszcze raz ogromne dzięki za odpowiedzi ! Serdecznie pozdrawiam w Nowym Roku ! (2018/01/04 16:03)

EBUD2513

Dziękuję za obie odpowiedzi ! Zagadka w dalczym ciagu nie jest rozwiazana. Tego typu czako pojawiaja się na rynku od czasu do czasu w takich samych formach i z identycznym orłem, niejednokrotnie w kolorze złotym. Faktycznie najbardziej przypomina nakrycie głowy ułanów Pruskich, ale stanowiły również paradne nakrycie głowy ulanów armii Carskiej . Zdjęcie wyslę w następnym poście. Jeszcze raz ogromne dzięki za odpowiedzi ! Serdecznie pozdrawiam w Nowym Roku ! (2018/01/04 16:03)

EBUD2513

A oto mundur ułanów Armii Carskiej w tej samej kolorystyce. (2018/01/04 16:05)