Prośba o identyfikację odznaki.

/ 5 odpowiedzi

Od dłuższego czasu poszukuję informacji na temat odznaki będącej w posiadaniu mojej rodziny.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

yano57

Srebrna honorowa odznaka ZA ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU SYBIRAKÓW. Data uchwalenia 2011. W internecie można znaleźć bez problemu. Niestety w odpowiedzi nie mogę podać linku. (2016/11/07 18:42)

wlodek51

Melduje posłusznie że w okresie do 1939 roku też była nadawana Sybirakom. Nie mam jej pod ręką ale chyba wykonawcą był Gontarczyk.W. (2016/11/07 19:30)

yano57

Cieszę się Panie Włodku, że zabrał Pan głos. Jest Pan dobrym znawcą. Skorzystam z okazji i zwrócę się z prośbą. Bardzo chciałem mieć odznakę pułkową 2 Pułku Strzelców Konnych. Niestety takiej jak podają książki, wykonanej przez Stanisława Reisinga nie udało mi się zdobyć. Kupiłem odznakę trzyczęściową (rąb i orzeł to dwa oddzielne elementy nałożone na proporczyk) wykonaną przez Tadeusza Filipskiego. Mam pytanie, czy były takie odznaki ? Według sprzedającego to odznaka oryginalna przedwojenna tylko wtórnik. Czy zechciałby Pan trochę mnie podszkolić ? Nigdy odznak nie zbierałem, a słyszałem, że są jeszcze bardziej podrabiane niż szable ? Pozdrawiam. yano57 (2016/11/07 20:06)

wlodek51

Jest spora zagwozdka z ta odznaką. Jedna dwuelementowa trzy druty nakrętka bez nazwiska grawera. Druga jednoelementowa z kontrą i tez nakrętka nie sygnowana. Ja bardzo długo szukałem dobrej. Czy w okresie do 1939 roku był wykonany wtórnik niestety nie wiem. Na pewno były wykonywane wtórniki odznak wczesnych, Legionowych i z wojny 1920 roku. Pozdrawiam. (2016/11/07 20:44)