Projekt "Landsturm 40+"

/ 14 odpowiedzi
Witam.

Wobec sporej liczby deklaracji zainteresowania projektem "Landsturm 40+" koniecznym stało się utworzenie miejsca, gdzie można przedyskutować wszelkie związane z nim sprawy: od kwestii mundurowych zaczynając, na planach udziału w imprezach kończąc.

Jak sama nazwa wskazuje, projekt "L 40+" skierowany jest raczej do rekonstruktorów w "sile wieku", a nie w "wieku siły". Niemniej pewne wyjątki są dopuszczalne - w końcu w Landsturmie zdarzali się również wojacy młodsi, o których jakimś cudem nawet Landwehra się nie upomniała ;-)

Dla większości z nas Landsturm to kolejna odtwarzana formacja, prawie każdy z nas też jest członkiem jakiejś GRH, gdzie płaci (albo i nie ;-)) składki. Nie ma chyba powodu, by jakoś formalizować nasz projekt. W końcu w tym przypadku bawimy się w pospolite ruszenie ;-)

Na koniec - Landsturm był tworzony we wszystkich prowincjach i krajach niemieckich. Uważam, że powinniśmy odtwarzać Landsturm pruski, gdyż nie był on tylko formacją dalekiego zaplecza i wartowniczą, lecz na początku wojny aktywnie uczestniczył w walkach - choćby w obronie Giżycka czy pod Tannenbergiem.
Rumcajs

A ja jako "wydusiciel" forum zamkniętego pokrótce się z tej idei wytłumaczę.
Podstawowym problemem nowo powstających projektów jest wpychanie się do nich wszelkiego rodzaju ludzi lubiących zabierać głos na każdy temat przy jednoczesnym braku wiedzy lub formalnego zaangażowania w realizację danego projektu. Ma to szczególne znaczenie na tym etapie naszej działalności. To teraz będziemy ustalać standardy. Robimy to głównie w oparciu o zdjęcia z epoki, więc nie jest trudno o jakieś niedoskonałości. Choćby tylko w samych rozmiarach krzyża czy czapki. Po co ktoś ma nas krytykować o milimetrowe niedokładności. Ponadto zdecydowanie łatwiej będzie dogadywać się bezpośrednio w oparciu o zamkniętą grupę inicjatywną, niż prowadząc dyskusje z każdym, kto będzie chciał coś napisać. Z czasem co ciekawsze tematy z naszego forum przy pomocy Pawła przeniesiemy na ogólne. Chyba tyle. (2013/02/14 12:51)

Stary Kojot

Generalnie jestem za. Co wiecej, wlasnie powinniśmy zadbać o to, żeby ta grupa była elitarna, Klub Gentelmenów w średnim wieku z nienachalną urodą.Prznależność do Landsturmu zwalnia nas z upadaljącego obwieszania sie wszystkimi upadlającymi gratami. (2013/02/14 18:42)

Stary Kojot

Zapomniałem napisać, że i Kaktus jest żywotnie zainteresowany naszym L40+... (2013/02/14 20:23)

Rumcajs

A za przeproszeniem kto to jest Kaktus? (2013/02/14 20:24)

Stary Kojot

Nasz kolega z Sochaczewa, miasta sexu i biznesu. Współwłaściciel samochodu pancernego Kfz 13 Adler i gazowego MG 13.Obecnie posiada mundur carskiego ckm-isty, ale on tez jest 40+... (2013/02/14 20:48)

Rumcajs

No to ok. Rekomendacja Andrzeja jest gwarancją. (2013/02/14 21:05)

Stary Kojot

Chce do nas dolączyc jeszcze jeden kolega, tym razem z Łowicza. Piotrek Znyk (Cichy). Na codzień w AA7 (WH, LWP).Był w zeszlym roku w twierdzy Boyen, jako obsługa moździerza. Pomysł Landsturmu 40+ bardzo mu przypadł do gustu i jest zainteresowany przyłączeniem sie do naszej "bandy". (2013/03/05 18:06)

Kaktus 2

Witam ! Znam Tow . Cichego od kilku lat i uważam , że takich ludzi potrzeba w rekonstrukcji ! Jestem Za ! (2013/03/05 19:22)

darda

To witamy kolegę Cichego! (2013/03/05 21:54)

cichy-p1

Witam dziękuję panowie za przyjęcie mojej skromnej osoby do tak zacnego grona, jak już wcześniej wspomniał kolega Steiner bardzo spodobała mi się wasza inicjatywa "pospolitego ruszenia", mam nadzieję, że będę mógł się przydać. Pozdrawiam. (2013/03/05 23:51)

Rumcajs

A czy szanowny Kolega wie, że minimum mundurowe grupy to posiadanie dla:
- landszturmisty I kl brody i wąsów;
- landszturmisty II kl wąsów lub brody.
Z założeniem, że mogą być doklejane.
W szczególnie umotywowanych przypadkach brak słusznej długości zarostu możemy wymienić na siwiznę okraszoną znacznymi ubytkami owłosienia na głowie lub ponad przeciętnym obwodem na wysokości pępka. Jeśli to ostatnie ma być jedynym zamiennikiem zarostu, to proponuję dolną granicę obwodu przyjąć jako 120 cm. Wymiar obwodu może ulegać zmianie przy założeniu, że jest wprost proporcjonalny do wzrostu.
Zgodnie z ikonografią są to atrybuty tak bardzo charakterystyczne dla odtwarzanej przez nas jednostki, że nie możemy się zgodzić na ich brak.
;-) (2013/03/06 11:57)

darda

Właśnie staram się skaptować Habra ;-) (2013/03/06 12:54)

cichy-p1

Witam widzę panowie, że poprzeczka została ustawiona wysoko ale myślę, że nieubłaganie przemijający czas szybko nadrobi wszelkie braki w tej materii aby spełniać ww.kryteria.  Pozdrawiam (2013/03/07 10:57)

Stary Kojot

W końcu nasz klub jest wyjątkowo elitarny...:))) (2013/03/07 17:29)