Prawa do używania odznak i barw

/ 55 odpowiedzi / 4 zdjęć
toratoratora

Jednak pora położyć kres zabawy w ciuciubabkę .  Jewdnostka Strzelca z Tomaszowa nigdy nie posiadała i nie posiada prawnie przyznanych praw do kontynuacji tradycji i barwy 2 PSK.  Pozostaje to nadal w sferze "papierów o których możnapomarzyć"   fusgen , do roboty śpiesz się pracy aby takowe prawa otrzymaćoficjalnie i zgodnie z literą prawa. Obecnie to jedynie przebierańcyz gęba pełną frezesów. 

Przytoczę fragment pisma z 2.Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” : 

..."

Jednostka Strzelca została o tym powiadomiona.

Proponuję , pracować , douczyć się i życzę z głębi serca powodzenia w uzyskaniu prawa do barw .

W tej sytuacji Dowódca Jednostki Strzelca nie ponosi żadnej odpowiedzialnośći , ponieważ w dobrej wierze i w rozumieniu dotrzymania sankcji prawnych powierzył sekcji kultywację praw barwy . Niestety, ale osoba odpowiedzialna za to, nie dopełniła podstawowego obowiązku sprawdzenia merytoryczności wniosku jak i odpowiedzi. 

Myslę , że to wyczerpało ten temat , pozostałymi "posunięciami" interlokutora zajmę się w stosownym czasie, ze skutkiem jakoż w tym temacie.

(2012/04/12 02:19)

Kulomiotev

Mam pilne pytane.
Proszę o pomoc.
Potrzebuję wyczerpującej odpowiedzi.
Z góry dziękuję.
Jakiś ... rozwiń całośćczas temu zacząłem podejrzewać swoją żonę o zdradę.
Skąd się dowiedziałem?
No bo zachowywała się typowo dla takich sytuacji.
Gdy odbierałem telefon w domu, po drugiej stronie odkładano słuchawkę. Miała często spotkania z koleżankami, niespodziewane wyjścia na kawę czy po książkę. Na pytanie "z kim z naszych wspólnych znajomych się spotyka", odpowiadała, że są to nowe przyjaciółki i ja ich nie znam.
Zazwyczaj czekam na taksówkę, którą ona wraca do domu, jednak żona wysiada kilkaset metrów wcześniej i resztę drogi idzie pieszo, tak że nigdy nie widzę jakim samochodem przyjeżdża i z kim.
Kiedyś wziąłem jaj komórkę, tylko aby zobaczyć która godzina. Wtedy ona po prostu dostała szału i zakazała dotykać jej telefonu.
Przez cały ten czas nie mogłem się zdecydować, by porozmawiać z nią o tym wszystkim. Pewnie nie dowiedziałbym się prawdy, gdyby nie przypadek.
Pewnej nocy żona niespodziewanie gdzieś wyszła. Ja się zainteresowałem, że coś nie tak.
Wyszedłem na zewnątrz.
Postanowiłem schować się za naszym samochodem, skąd był doskonały widok na całą ulice, co pozwoliłoby mi zobaczyć, do jakiego samochodu wsiądzie.
Kucnąłem przy swoim wozie i nagle z niepokojem zauważyłem, że tarcze hamulcowe przy przednich kołach mają jakieś brunatne plamy, podobne do rdzy.
Proszę mi odpowiedzieć, czy ja mogę jeździć z takimi tarczami hamulcowymi, czy trzeba je stoczyć? Jeżeli natomiast trzeba ja wymienić, to czy można zamontować tańszy zamiennik, a nie oryginalne, a jeżeli tak, to które najlepiej?

(2012/04/20 15:03)

Fozgen

Do ,,tora". Pracowaliśmy zawsze, z douczeniem nie było problemów a i z uzyskaniem prawa do Barw i Wyróżników 2 Pułku Strzelców Konnych też poszło jak należy. Oficjalne wręczenie aktu z Londyńskiego Zrzeszenia Kół Pułkowych odbyło się w dniu dzisiejszym ale sama wiadomość i akt były już u nas dużo wcześniej. Oczywiście dużo wcześniej został poinformowany 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy. Na tym pana pieniactwo kończymy, a rozsyłanie mało poważnych maili jak i części ich cytowania na tutejszym forum jest po prostu śmieszne. Mną osobiście może się pan ,,zajmować" tylko po co ??? panem natomiast, już zajmuje się wysoka i skuteczna instancja Polskiego Prawa, o czym pan może zapomniał ale - ,,co ma wisieć nie utonie". Z głębi serca życzę powodzenia w życiu osobistym, bo w pewnych środowiskach już pan wizerunku nie odbuduje nigdy. Oczywiście, jak wspomniałem wcześniej wszelkie dokumenty znajdują się do wglądu w siedzibie Tomaszowskiej JS 2019 a wybranym podmiotom zostały dostarczone ich kopie.
http://strzelec.tomaszow.info/news.php (2012/05/02 14:39)

szczeniak74

Ceremonia przejęcia Barw 2 Pułku Strzelców Konnych przez Jednostkę Strzelecką 2019 w Tomaszowie Lubelskim.
Akt nadania barw wydany przez Zrzeszenia Kół Pułkowych Kawalerii w Londynie wręcza Tomasz Dudek , Komendant "Komarowskiej Potrzeby"
(2012/05/02 15:04)

szczeniak74

Proporzec z barwami Pułku przypięty do lancy kawaleryjskiej, sierż. ZS Tomasz Przyczyna odebrał z rąk Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski Wojciecha Żukowskiego, Starosty Tomaszowskiego Jana Kowalczyka , Senatora RP Bogdana Chróścikowskiego i W-ce Marszałka Województwa Lubelskiego Tomasza Pękalskiego.
(2012/05/02 15:08)