Ppor. Jan Mitek

/ 8 odpowiedzi

Zwracam się z ogromną prośbą za pośrednictwem portalu ,,dobroni.pl,,

może ktoś pomoże.......

Od pewnego czasu szukam informacji o ppor .Jan Mitek

jest to dla mnie o tyle ważne że chodzi o nauczyciela który uczył przed II wojną światową w szkole do której i ja uczęszczałem ( znacznie później) .A w czasie okupacji zorganizował pluton ,który bezpośrednio brał udział w odbiorze zrzutów lotniczych na terenie powiatu łowickiego w latach 1941-1944 r

Z informacji do których dotarłem wynika że Pan Jan Mitek w roku szkolnym 1936/1937 trzeciego września otrzymał kontrakt i zaczął pracę w szkole w Stachlewie .W roku szkolnym 1937/1938 otrzymał etat tymczasowy.

W opracowaniu Edwarda Tomczaka ,,Zrzuty lotnicze i ich na terenie powiatu (obwodu ZWZ-AK)Łowickiego 1941-1944 r,,Pojawia się z plutonem ze Stachlewa …............

I na tym koniec

Może komuś z Państwa wpadło to nazwisko Pana ppor. Jana Mitek

al-Muell

Proponuję zgłosić się do dyrekcj szkoły, wyjaśnić sprawę i poprosić o list polecający, z tym listem udać się do włąściwego AP i próbować uzyskać dostęp do akt osobowych nauczyciela, o ile się zachowały. (2015/03/07 08:19)

agdar7

Próbowałem tego sposobu ,niestety nie dało rezultatów,
nie zachowały się akta osobowe nauczycieli .

Dziękuje za podpowiedz ,pozdrawiam . (2015/03/07 09:08)

elzbieta-janiak

Witam, przez przypadek trafiłam na Pana prośbę o informacje o Janie Mitek i myślę, że chodzi o mojego św. pamięci Ojca, Jan Mitek ur. w Krępie , przedwojenny nauczyciel, w czasie wojny ppor. pseudonim Janek, brał udział w przyjmowaniu zrzutów lotniczych. Jeżeli jest Pan dalej zainteresowany co było dalej i czy faktycznie chodzi o mojego Ojca to podaję mój adres mailowy [email protected] Pozdrawiam Elżbieta Janiak z domu Mitek. (2017/01/24 19:35)

agdar7

Po prostu zatkało mnie ? straciłem już nadzieję na jakiekolwiek informacje serdecznie pozdrawiam ...... (2017/01/25 08:48)

Maly Roman

Heh, strasznie wolny jest ten internet, aż prawie dwa lata leciało to info ;) (2017/01/25 11:45)

Kris A

Nie narzekaj, dziesiąt okrążeń dookoła globusa informacja obiegła :) Również jestem pod wrażeniem, mam nadzieję, że następna mała wielka opowieść zyska zakończenie. (2017/01/25 18:01)

zylkos

Jednak ktoś to czyta,Mam taki pomysł Romek co by poszukiwania ułana spod Monte wstawić do wątku o krzyżach MC,może znajdziemy rodzinę i depozyt zostanie oddany... (2017/01/25 22:06)

agdar7

,,Nie narzekaj, dziesiąt okrążeń dookoła globusa informacja obiegła :) Również jestem pod wrażeniem, mam nadzieję, że następna mała wielka opowieść zyska zakończenie. (2017/01/25 18:01),, mała wielka opowieść ,o Janku M..... ps. ,,Jerzyk ,,o Pawiaku , o obozie Stutthof i nagrodzie w ,,wolnej,,?Polsce 1945 roku ,,Ponury,, miał rację: "Zginąć czy splunąć, to wszystko jedno". (2017/01/26 14:49)