Powstaje ŁOŚ !

/ 8 odpowiedzi
Witam wszystkich, dzisiaj praktycznie przypadkiem wpadłem na internecie na coś co mnie ucieszyło nie lada a czego do tej pory na forum jeszcze nie widziałem więc udostępnie a jeśli jednak już to było a ja to przeoczyłem to przepraszam. Ale przejdźmy do rzeczy, oto w Mielcu powstaje model/makieta nie replika ale jednak w skali 1:1, samolot PZL p37 łoś. Oto link, oglądajcie i radujcie sie jak i ja :)

http://www.youtube.com/watch?v=YOMVqd4gYZw&feature=related
WachmistrzKOP

Sprawie kibicuje mocno Adam Sikorski z ekipą Było nie minęło, więc każdy kto ogląda jego programy zna temat już od dość dawna. (2012/08/06 20:57)

formoza58

I cóż można dodać...Radujemy się !!! ;-) (2012/08/06 22:01)

orzeszek1972

Witam
również interesuje się losem Łosia. Ostatnio przejrzałem monografię nr100 Łosia i prototyp 3 lecący w Turcji z Konstantynopola do Ankary 15 sierpnia 1938 r rozbił się z braku paliwa. W monografii nie napisali co sie dalej z nim stało???.
a ktoś kto studiował na Politechnice Warszawskiej mówił o dużym fragmencie Łosia w magazynach
Pozdrawiam (2013/01/21 11:35)

Kaczor39

W programie "było nie minęło" prowadzono poszukiwania większych fragmentów łosia, udano sie nawet do jednego z rosyjskich muzeów w którym prawdopodobnie mogły by sie znajdować jakieś istotne elementy jednak ekipa nie została wpuszczona do hangaru ale raczej wątpliwa sprawa że znaleźli by tam łosia lub jego duże elementy. (2013/01/21 12:31)

orzeszek1972

ja jednak wierze ze w Monino jest Łoś ale w opłakanym stanie (w monografii są użyte foto Łosia 10 z radzieckimi gwiazdami i opis części i wskaźników} być może i inne samoloty (2013/01/21 13:19)

Kaczor39

Pomarzyć można ale nie liczył bym na to. Dlaczego taki Łoś miał by być ukrywany przed całym światem w jakimś zakurzonym magazynie ? (2013/01/21 16:15)

orzeszek1972

dlatego bo wojna jest takim zdarzeniem ze można wykorzystać patenty z jednego samolotu do drugiego bez ograniczeń (w czasie pokoju nazywa się szpiegostwem gospodarczym) to samo mieli anglicy silniki RR do miga 15 i amerykanie b-29 -tu-4 niemieckich me-262 - su-9 (2013/01/22 13:17)

Kaczor39

Ale mówimy teraz o czasach współczesnych, Rosyjska technologia może na najwyższym poziomie nie jest ale technika przedwojenna już chyba nie jest dla nich tajemnicza więc skoro Łoś by u nich był to by go wyeksponowali chwaląc sie że mają jedyny jego egzemplarz na świecie ucierając nosa Polakom (2013/01/22 17:34)