Potrzebna pomoc mundur WH sanitariusz

/ 2 odpowiedzi
Witam, jestem jeszcze niezdecydowany na zakup odpowiedniego sprzętu, jednak chciałbym prosić o pomoc i opinie. Zafascynowany wermachtem, postanowiłem wyposażyć się w mundur sanitariusza polowego piechoty. Na stronie www.nestof.pl zdołałem wybrać najważniejsze elementy wyposażenia. 
http://nestof.pl/towar/feldbluse-m40-kurtka-mundurowahttp://nestof.pl/towar/mantel-m40-plaszczhttp://nestof.pl/towar/feldhose-m40-spodnie-do-munduru-polowegohttp://nestof.pl/towar/torba-bekleidungs-sack-31http://nestof.pl/towar/wehrmacht-heer-soldbuch-ksiazeczka-wojskowahttp://nestof.pl/towar/stahlhelm-m40-replika-helmu-niemieckiegohttp://nestof.pl/towar/feldgrau-feldmutze-m43-replika-czapki-polowej-whsshttp://nestof.pl/towar/skorzane-saperki-nowe
I teraz pytania:1) Czy mundur jest odpowiedni,? Wiem że zależy to od danej grupy i wiem że brakuje w nim kilku rzeczy jak manierka, naszywki itp. Plecak medyczny postanowiłem zastąpić standardowym plecakiem, czy pominąłem coś ważnego?2) Czy potrzebuje broń? Znowu, wiem zależy to od grupy, ale nie mam pewności czy sanitariusze wermachtu nie posiadali nawet Lugera.3) Jestem z Krakowa, na waszej stronie jest sporo grup ale znacie konkretną która przyjęła by sanitariusza wermachtu (PS. jestem dość młody, 17 lat, jednak w wermachcie byli młodsi).
Proszę o sensowne wypowiedzi i z góry dzięki za wszelkie opinie i uwagi!
fuchsi


Witam,

przepraszam, ze ja nie daje odpowiedzi na twoje pytanie, lecz kieruje poznej pytanie do Ciebie.

Zrozumialem, ze interesujesz sie Wehrmachtem. Czy to dobrze, czy nie - nie moja sprawa.

Ale ja mam taka pytanie: Czy nie bylby lepiej i mniej kosztowne, najpierw wiazac kontakt z grupa -GRH- Twojego zainteresowania, z kolegami rozmawiac, brac udzial w zycziu GRH i wtedy dowiedzisz sie, co jest potrzebne, co przydatne - co ma sens.......

Pomysli powoli.....

pozdrawiam serdecznie 

(2014/07/02 21:47)

mrowa311


Witam,wszystko zależy od tego z jakiego okresu wojny chcesz przedstawiać postać sanitariusza.Jeśli chodzi o broń to wolno było posiadać tylko pistolet.Ogólnie temat bardzo ciekawy,ale pracochłonny i kosztowny.Potrzebujesz bandażownice,apteczkę i wile różnego sprzętu.......Pozdrawiam i życzę wytrwałości. (2014/07/04 10:29)