poszukuję 6mm long do rekonstrukcji

/ 17 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam od jakiegoś czasu poszukuję broni krótkiej najlepiej rewolweru na naboje 6mm long oczywiście "ślepe" która nadawała by się do rekonstrukcji historycznej nie musi być to oryginał wystarczy żeby była podobna do broni produkowanej przed rokiem 1940. nie interesują mnie czarnoprochowe, ASG czy wiatrówki szukam czegoś na hukowe long-i 6mm
Proszę o pomoc i z góry dziekuję Alfons
jarema

Jest w sprzedaży rewolwer Colta na takie naboje, oraz pistolet Lexon. Są dostępne na stronach internetowych oraz w sklepach myśliwskich ;) (2012/02/15 22:14)

Alfons GRH Rota

A czy mógł byś podać modele tych broni. Był bym wdzięczny. (2012/02/16 07:09)

WachmistrzKOP

Jeśli chodzi o broń hukową na naboje bocznego zapłonu 6 mm long to dostępne jest na nią kilka modeli rewolwerów i pistolet Lexon. Niestety nic z tego nie jest nawet z daleka podobne do jakiegokolwiek modelu broni historycznej. Dostaniesz je w każdym internetowym sklepie z militariami. (2012/02/16 08:02)

sierzKOP

Witam.Modele na 6 mm Long : Lexon 11 ,Baflo 9 (rewolwer). (2012/02/16 08:02)

darda

Jak słusznie zauważył WachmistrzKOP, żaden z oferowanych obecnie w Polsce rewolwerów i pistoletów alarmowych na ten nabój w najmniejszym nawet stopniu nie przypomina broni historycznej.

Wszystko to mniej lub bardziej udolne naśladownictwa współczesnych modeli, i do celów rekonstrukcyjnych absolutnie się nie nadają.
Widziałem wprawdzie kiedyś coś w miarę podobnego do Walthera Model 9, (od biedy nadającego się na prywatną broń oficera lub podoficera w czasach pokoju), ale nie wiem, kto to produkował. (2012/02/16 14:37)

WachmistrzKOP

Uzupełnię wypowiedź Hindusa. Pistolet Marko RK-95 jest polskim wynalazkiem, choć zupełnie nie kompatybilnym z również  polską serią "Start" więc o zaadaptowaniu magazynków lub nakładek do rac nie ma co marzyć. Faktycznie można go uznać za replikę Walthera PPK i jest to chyba jedyny "hukowiec" nadający się dla rekonstruktora II Wojny. W tej chwili nie jest już produkowany, można go jednak dostać na aukcjach w cenie 100 - 150 zł. Jest on jednak na nabój 6 mm short a Alfons wyraźnie zaznaczał, że interesuje go wyłącznie long. (2012/02/16 16:42)

kapitan

A jako wypełnienie kabury zrobiłem sobie taki wynalazek. Troszkę pomysłowości i nawet postrzelać można z 6mm long. To tak na złość sobie i autorom słynnej Ustawy. Pozdrawiam (2012/02/16 17:37)

darda

Przerobione polskie "Baflo 9"?
Rękojeść żaden problem, ale jak poradziłeś sobie z lufą? (2012/02/16 18:31)

kapitan

Rękojeść to rzeczywiście nie problem. Drewniane okładziny, stalowa stopka od dołu chwytu, do tego pin pod kółeczko na smycz. Lufa toczona stalowa z przelotem. Łączona na gwint z ZnAL ... Ot i cała tajemnica. Jeszcze troszkę pilnika, papieru ściernego i parę warstw lakieru akrylowego natryskowo. Pomysł nie jest mój. Podpatrzyłem u kolegi na Reko i w chwili nudy pomajstrowałem w piwnicy. Mieści się jak ulał w kaburze od Nagana, a z przymrużeniem oka nawet przypomina...
Wesołej zabawy i pozdrawiam. (2012/02/16 18:58)

kapitan

Tu troszkę lepiej widać. (2012/02/16 19:01)

Alfons GRH Rota

Dziekuję wszystkim za pomoc postanowiłem zrobić sobie sam jak kolega ;) jak się coś uda to wrzucę fotki ;) (2012/02/18 20:18)

romano72

witam, można sobie wejść na czeską stronkę Colosus cz i tam mają hukowe jakie chcesz a jeśli chodzi o 6 long to też nie ma problemu zwłaszcza że na to nie trzeba pozwolenia i mogą posłać. (2012/02/20 14:26)

darda

A który oferowany na wskazanej stronie produkt spełnia podstawowe warunki, czyli jest nadającą się do celów rekonstrukcyjnych repliką broni historycznej, jest przystosowany do strzelania wyłącznie amunicją "ślepą" i ma kaliber 6 mm (amunicja "long")?

Prezentowane tam rewolwery "Bruni Olympic 6" są tańsze i rzeczywiście łatwiejsze do przeróbki od polskich "Baflo" (o jakości czy trwałości jednych i drugich wolę się nie wypowiadać), jednak przeróbka jest nadal niezbędna :-( (2012/02/20 15:01)

romano72

może faktycznie masz racje,dawno tam nie byłem,wojoczek już też nie ma sklepu to może trzeba sięgnąć dalej,będę się tam musiał wybrać i zobaczyć. (2012/02/20 21:46)

piotr-broda

Mam pytanie nie bardzo znam się na przerabianiu i dorabianiu czy można gdzieś kupić przedłużenie lufy oraz drewniane okleiny do raczki z metalowym zakończeniem i kółeczkiem na smycz? Czy możecie  chociaż podać wymiary lub rysunki w jaki sposób można to wykonać samemu ?  (2012/11/10 14:21)

doti80

Witam takie okleiny dostępne są na allegro szukaj remington kal 36. Lufę dotoczy Tobie tokarz ,łączenie lufy wypełnij szpachlą samochodową ,zfazuj całą lufę papierem 240 pomaluj czarnym matem . (2012/11/10 17:43)