Pośba o pomoc - armia CK

/ 5 odpowiedzi
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji.
Na zdjęciu widoczny jest mój dziadek. Wiem,że służył podczas 1. Wojny i pochodził z okolic Krakowa.
Może uda się na podstawie fotografii ustalić jaki to mundur i do jakiego wojska należał, oraz jaki miał stopień wojskowy a także orientacyjny rok powstania fotografii.
Będę bardzo wdzięczny.   Krzysztof

fuchsi

Witam,

nie bardzo znajac sie mundurow poderzewam, ze jest to mundur austrijacki. Niestety stan fofografii i skanu nie pozwalaja poznac sie szeczegolow.

Napewno masz jego dane personalne co pozwolby Tobie skierowac list z pytaniami do Wiednia. W tamtym archiwum schowaja sie jeszcze akty personalne tez z 1. ws.

To link: http://www.oesta.gv.at/site/7817/default.aspx

zycze powodzenia (2013/08/15 17:49)

tuchajbej

dzieki...bradzo... patrzylem w linku... w austriackim archiwum znajduja sie dokladne dane oficerow, innymi danymi nie dysponuja..
przesylam lepszy skan... moze cos pomoze... (2013/08/15 18:11)

fuchsi

Hallo Krzysztof,

oficerowie i urzednicy wyszego szczeblu sa segregowany wedlug alfabetu. Reszta lezy w zbiorach jednostek. Wiec warto sprobowac sie skontaktowac.

Zdjecie prosze mnie wysylac na moj e-mail, moge zapytac mojego austriackiego kolegi.

pozdrawiam (2013/08/15 19:49)

fuchsi

Witam,

zdejcie przedstawi kawalerzyste w bluzie polowej i kamizelke futrowa. Zwykla szabla wzor 1904.

pozdrawiam (2013/08/17 10:25)