Pomoc w identyfikacji broni

/ 8 odpowiedzi / 2 zdjęć

Witam,

byłby mi ktoś w stanie powiedzieć co to za broń i ile może być warta w sprzedaży? Znalazłem ją w piwnicy i wiem o niej tyle co nic. Na klindze jest przetarte logo Alcoso Solingen. Długość klingi wynosi 86 cm, całej broni 106 cm.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Hermann

Stara niemiecka sportowa szpada treningowa, niestety niekompletna i skrócona. Wartość ?? jak dla kogoś kto zbiera takowe pewnie bezcenna.

Pozdrawiam Alek

(2016/12/06 21:03)

damian-kubiak

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wiem, że kwestia wartości to rzecz bardzo względna, jednak byłbym wdzięczny gdyby podjął się Pan podania jakichś widełek cenowych. Pozdrawiam (2016/12/09 07:12)

darda

Na naszym forum z zasady nie dokonujemy żadnych wycen. Z kilku powodów. Przede wszystkim ze względu na fakt, że wycena na podstawie zdjęcia nie jest szczególnie wiarygodna. Niemniej ważną przyczyną jest to, że porządna wycena sama sporo kosztuje, i nie ma powodu, by odbierać chleb ekspertom. Ostatecznie i tak każda rzecz jest warta DOKŁADNIE tyle, ile ktoś zechce za nią zapłacić. Żadna wcześniejsza wycena - zwłaszcza na rynku kolekcjonerskim - nie ma na to większego wpływu :-) Gdybym zbierał takie szpady, i tej właśnie brakowałoby mi do kolekcji, zapłaciłbym każdą cenę, na jaką byłoby mnie stać. W przeciwnym razie nie dałbym nawet złotówki ;-) (2016/12/09 09:33)

Hermann

No ... i kolega pięknie rozwinął ostatnie zdanie z mojej poprzedniej wypowiedzi. Pozdrawiam A. (2016/12/09 22:30)

damian-kubiak

Mają Panowie racje, nie pomyślałem o tym w ten sposób. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam. (2016/12/10 12:34)

wlodyjowski

Szpada korporacji studenckiej więcej w necie i na allegro 2 poł 19 pocz 20 wieku (2016/12/13 16:29)