Pomoc przy wycenie hiszpańskiej szpady

/ 4 odpowiedzi
Witam!! Bardzo Was proszę o wasze zdanie na temat tej szpady. Głownie interesuje Mnie jej wartość, wszelkie inne informacje są również mile widziane. Ja wiem tylko tyle że pochodzi z Hiszpanii i powstała najprawdopodobniej po 1945r. Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich!!! 
rowery

Niestety muszę kolegę zasmucić, nie mam dobrych wiadomości, jest to raczej typowa szpada, pamiątka dla turystów, bywają podobne na znanym portalu aukcyjnym "A.....o", cena około 80 - max.100zł, jak kto kupi, proponuję powiesić na ścianie, będzie "cieszyć oko". Pozdrawiam Łuk-Murawski (2015/05/15 19:52)

Kosa77

Rozumiem,a jak Pan sądzi? Kiedy mogła powstać? Dziękuje Panu za poświęcony czas. (2015/05/16 06:24)

rowery

Jest to wyrób współczesny, taka szpada (choć budową przypomina bardziej floret z rękojeścią francuską) mogła być wykonana w latach 50/60 lub później, również dobrze mogła być wyprodukowana w latach dwutysięcznych, lekka patyna czy korozja ew. wytarcia, nie musi świadczyć iż przedmiot jest "stary". Zresztą długość klingi tej szpady 60cm, lokuje ją w kierunku "broni dla dzieci lub juniorów". Oczywiście broni typowo pamiątkowej dla turystów. Nie jest to przedmiot wybitny w kolekcji /o ile Pan zbiera broń biała/. Tak jak pisałem wcześniej, niech Pan to potraktuje jako ozdoba na ścianę, lub da komuś na prezent. To tyle jeśli chodzi i historię tej szpady. Pozdrawiam Ł.-M. (2015/05/16 11:59)

Kosa77

To już wszystko wiem w tym temacie :) dziękuje za wyczerpującą odpowiedz. pozdrawiam!!  (2015/05/16 14:33)