Polski chlebak i torba od Nestofa

/ 5 odpowiedzi
Witam!
Temat o rzeczach od zapewne wszystkim tu znanego Nestofa pojawił się już na tym forum, jednak tworzę ten wątek z racji pojawienia się nowych "itemków" w tym oto sklepie. Chodzi mi o chlebak polski wz. 33 i torbę na maskę wz. 32. Ten temat może być albo wskaźnikiem, albo przestrogą (chyba jednak to drugie). Co drodzy Koledzy myślicie o tych nowych produktach? Jakiej są one jakości? Moim zdaniem (nie miałem w ręku) obszycia, zwłaszcza wokoło haków, są paskudne, zaś sam kolor też nie napawa optymizmem. Ta białą nić trochę odstrasza. Oczywiście wszystkie linki daję pod spodem. Może ktoś posiada od niego towar i może poprzeć/zaprzeczyć?

http://nestof.pl/towar/chlebak-polski-wz-33-replika

http://nestof.pl/towar/torba-na-maske-przeciwgazowa-wz.32

Pozdrawiam!
Alberto

Nie miałem żadnej z tych rzeczy w ręku, ale tak ze zdjęć to kilka uwag o chlebaku:
- Od razu rzuca się w oczy zły kształt. Nieodpowiednio wszyte w główny szew boczki dają efekt "konin-owski". 
- Tkanina zdecydowanie nie wygląda na brezent lniany, choć jak mówię, nie miałem w ręku. Kieszenie wewnętrzne też są podejrzane. 
+ Haki nie są najgorsze, są robione od podstaw, nie przerabiane z kostki. Też troche spartaczyli sprawę, bo nie trzymają kształtu. Niech to jednak będzie plusem.

O torbie:
- Tak samo jak w chlebaku, tkanina. (tu jeszcze wychodzi, że jest źle barwiona, bo przy szwach widać że "w środku" jest biała)
- Zupełnie inne niż w oryginale strzemionka trzymające pas.
- Jeden, zamiast dwóch szwów trzymających kieszeń, ale to raczej szczegół.
- Brak pieczęci na klapie, która jest np. na torbach Manufaktury
+ Dobry knopik.
+ Zdaje się że dobra jodełka.
+ W miarę trzyma kształt.

Tyle na szybko, ogólnie to .... nie urywa. Miejmy nadzieję że się poprawią. 

Albert G.

7 PP Leg. (2012/12/27 22:59)

tms1971

Jak to mówią biednego nie stać na kupowanie rzeczy słabej jakości... i niejednokrotnie sam się o tym przekonałem...

A co do tematu kupiłem kilka rzeczy od tego sprzedawcy. Część to oryginały - i tu raczej byłem zadowolony choć wada jest to ze nie można dostać zdjęcia tego konkretnie przedmiotu jaki się kupuje. Jeśli chodzi rezte, kopie to były tragiczne i jeszcze nasycone jakimś syfem... chyba z Chin przyszły... Chlebaka, torby z powyższego powodu nigdy bym nie kupił... takie rzeczy kupuje się tylko od sprawdzonych wytwórców...

(2012/12/29 09:55)

Horhe

Oj rozwodzić na ten temat się nie będę, bo wyjdę na wredną świnię :)

Oferowany chlebak ma liczne odstępstwa od Warunków Technicznych dostępnych w zasobach Wojskowej Biblioteki Cyfrowej. Sprawdźcie sami, przy okazji będzie szkoła "patrzenia na repliki".

Ja tam robię dwa razy droższe, ale nie z pazerności, tylko z powodu czasochłonności rzetelnego wykonania. Jednakże póki co szycie tych chlebaków ma zawieszone z powodu braku lnianych nici khaki. Poliestrem  każdy szyć potrafi.

Czasem dostaję maile,czy telefony z prośbą o przeszycie szwów wierzchnich w replikach innych wytworców, ale nie zawsze się da-trzeba szyć od nowa.

Jedno co dobre, to dawni zrezygnowani klienci, wracają po roku, dwóch-trzech latach by zamówić to i owo, gdyż jest dla nich już za słabe "tanie oporządzenie".

Jakby tak tylko czlowiek mógł się sklonować, to by ze wszystkim zdążył.

Pozdrawiam klientów i lecę do pracowni szyć ładownice.

(2013/01/07 17:47)

ArturSz

Jesli porównywać to tylko z egzemplarzami faktycznie istejącymi -  rysunki w WT bardzo odbiegają od rzeczywistosci i same WT jako zródło to stanowaczo za mało, jesli nie konfrontujemy ich z przedmiotami oryginalnymi. Chlebaków wz 33 widzałem sopro - ale nigdy takiego jaki zobaczymy narysowany w  WT - jest to bardzo zwodniczy, "platoniczy" i nierzeczywisty obraz i nie nalezy polacac go do porownań ani stawiac jako wyłaczne odniesienie do nasladowania.

WT sa jedynie domumentem pomocniczym, który nie zastapi dostepu do przynajmniej jednego egzempalrza autentycznego.

Chlebak Nestofa jedynie na podstawie zdjęć oceniam jako dość dobrze i zasadniczo prawidłowo wykonany. O ile możliwe warto by poprawić szerkość szlufki parcianej na pasku nosnym, która była węższa.

Choc produkt wyglada na fotkach całkiem udanie - niestety nie miałem tej kopii w rękach, nie wiem jak naprawde wyglada tkaniana -  stad ocena moja jest ostrożna, choc optymistyczna :-) 

Co do torby wz 32 tu uwag znalazło by sie wiecej. To produkt wymagajacy jeszcze dopracowania.

(2013/01/08 11:58)