Płaszcz wz. 36

/ 4 odpowiedzi
Witam,
Od razu polecę z pytaniem. Czy ktoś może dysponuje wiedzą na temat takiego składania płaszcza wz. 36 aby można go było przytroczyć do plecaka wz. 33? Zdjęcia również mile widziane. Czy na rekonstrukcjach historycznych taka forma wyposażenia jest dobrze przyjmowana, czy jednak przychylniej patrzy się na koce?

Za odpowiedzi szczerze dziękuję ;)
makul


To ja polecę koledze taką stronę www gdzie jest wiele fajnych i ciekawych rzeczy. Strona warta uwagi, pewnej (wg. mnie) bardzo doświadczonej GRH. I tam jest nie tylko o rolowaniu płaszcza ale też wiele innych, przydatnych w rekonstrukcji rzeczy.
Strona to www.2mps.org - oczywiście GRH 2 Morskiego Pułku Strzelców zaś link do rolowania płaszcza - tu:
http://2mps.org/rekonstrukcja/plaszcz.html
(wszelkie podziękowania za okazaną pomoc należy kierować do ww. GRH za umieszczenie informacji w googlach;) (2012/09/24 21:21)

Lewus


Jeśli rolujesz płaszcz w ten sposób to koc składa się pod klapę tornistra w kostkę

zobacz tutaj
http://www.cytadela.aplus.pl/postac03.htm (2012/09/25 18:22)

Petrus


Rozumiem, dziękuję za odpowiedzi.

Chciałem się jeszcze zapytać kolegów, ponieważ od miesiąca chyba szukam właśnie dobrego koca. Czy może wiecie, gdzie mogę taki dostać? Jeśli nie od kogoś to przynajmniej podajcie skąd mogę kupić materiał. Dzięki wielkie jeszcze raz! (2012/09/28 21:38)

ArturSz


Opublikowany niedawno sposób rolowania płaszcza na tornister "krok po kroku" wraz z praktycznym komentarzem: http://cytadela.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=3537 Sposób o tyle godny uwagi i zastosowania gdyż płaszcz po zrolowaniu i przytoczeniu dokładnie tą metodą i kolejnością złożeń wygląda nadspodziewanie zgrabnie i proporcjonalnie. Czyli tak - jak Wtedy :-) (2016/12/17 21:00)