PIKNIK HISTORYCZNY W 69 ROCZNICĘ BITWY POD JAKTORO

/ 6 odpowiedzi

Zapraszam serdecznie na pierwszy Piknik Historyczno Obronny zorganizowany z okazji 69 rocznicy bitwy pod  Jaktorowem, stoczonej przez zgrupowanie AK Kampinos w dniach 27 – 29 września 1944r

Jest to nasza prapremiera – za rok okrągłą 70 rocznica.

Lokalizacja   terenu bezpośrednio przy drodze  powiatowej pomiędzy  miejscowościami  Jaktorów i Baranów - około 3 km  za Jaktorowem w stronę Baranowa. 5 km od zjazdu z autostrady w Grodzisku Mazowieckim  oraz 7km od zjazdu w Wiskitkach. Autostradą do centrum Warszawy 15-20 minut jazdy

Impreza  wspólna z obchodami 69 rocznicy bitwy pod Jaktorowem. Na oficjalnych obchodach w niedzielę  wiadomo, że to co zawsze - wieńce, krawaty, garnitury, przemówienia.

Planowane uroczystości z udziałem asysty Kompanii Honorowej. Potwierdzona obecność wielu  ważnych gości  z Kancelarii Prezydenta, Sejmu,Senatu  oraz   struktur kierowniczych służb mundurowych. Szczegółów  via e-mail  z oczywistych powodów podawać nie mogę.

My zaczynamy  w sobotę 28 września i zamierzamy się dobrze zabawić aż do niedzieli wieczorem korzystając z ostatnich  dni pogodnej  jesieni. Podanie o brak deszczu zostało złożone gdzie trzeba.

W przypadku zainteresowania proszę o zwrotną informację na e-mail.

Prześle bardziej szczegółowe materiały -dla uczestników i rekonstruktorów

W programie zaplanowano

Pokazy  Strzelnicy Kontenerowej

Pokazy karabinów wyborowych i maszynowych w tym wielolufowych oraz  uzbrojenia i zasobników śmigłowcowych.

Trenażery do strzelań przeciwlotniczych.

Pokazy statyczne grup rekonstrukcji historycznej: kwatera partyzancka, obóz wojskowy, budowa ziemianki przez Saperów.

Pole paintballowe.

Pokazy motocykli Junak oraz zlot motocyklowy.

Pokazy pojazdów militarnych i grup ASG.

Strzelnica   ASG Beryl

Pokazy   samochodów i ciężkiego sprzętu wojskowego,

Przejażdżki wszędołazem  Volvo BV 202 Laplander i samochodami  4x4

W niedzielę przejazd kolumny  pojazdów pod cmentarz partyzancki  na uroczystości  rocznicowe,

ZAPRASZAM DO PRZYBYCIA I AKTYWNEGO UDZIAŁU.

> PIKNIK  HISTORYCZNO - OBRONNY

Baza Budy Zosine 16

Telefon :        516 988 050  - Sławek  , e-mail:   [email protected]

Rumcajs

Czy wiadukt nad torami w Grodzisku został już otwarty? To takie pytanie żeby się nie wsadzić na minę i nie błąkać po zjechaniu z autostrady zjazdem na Grodzisk. (2013/09/11 11:57)

termisan

Wiadukt GM  zamknięty i jeszcze  przez jakiś czas  będzie nieczynny- z trasy albo  przez Milanówek  albo  nawigację kierować na drugi przejazd w GM  na ul. Bałtycką (2013/09/11 15:11)

Wrotycz

Szkoda że w tym samym czasie jest inscenizacja w Lipkowie.

http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,niepodlegla-rzeczpospolita-kampinoska-2013-polak-wegier-dwa-bratanki,14757 (2013/09/11 15:47)

Rumcajs

Zapraszam serdecznie na pierwszy Piknik Historyczno Obronny zorganizowany z okazji 69 rocznicy bitwy pod  Jaktorowem, stoczonej przez zgrupowanie AK Kampinos w dniach 27 – 29 września 1944r

Telefon :        516 988 050  - Sławek  , e-mail:   [email protected]

Zawsze mi się wydawało, że jeśli ktoś podaje namiary na siebie to po to, żeby można było z nim nawiązać kontakt. Chcąc się dowiedzieć czegoś więcej i ewentualnie zaproponować swój udział, jakieś 24 godziny temu wysłałem do Kolegi Ertesiora wiadomość na podany adres i wczoraj wieczorem dzwoniłem na podany telefon. I nic. Telefon nie został odebrany i do tej pory nikt nie oddzwonił.

(2013/09/12 18:19)

ERTESIOR

WITAM WSZYSTKICH.
 Odpowiem po kolei.  Wiadukt  w Grodzisku Mazowieckim jest zamknięty.
Przejazd przez miasto jest wytyczony ulicą Bałtycką.
W mieście na objeździe są straszne korki, wszyscy czekają na  przejazdach "naziemnych".
Proponuje  aby po  zjeździe z autostrady jeszcze przed  dojechaniem do Grodziska - skręcić w prawo w stronę miejscowości Baranów i dojechać  od drugiej strony - jest kilka kilometrów dalej , ale  omijamy  linie kolejowe i łącznie  3 przejazdy. Nie czekamy w Grodzisku  żeby przejechać przez tory  i nie czekamy w Jaktorowie na dwóch kolejnych przejazdach, żeby wrócić na  tę stronę torów po której jest impreza. Alternatywą  jest również zjazd z autostrady w Wiskitkach. i jazda przez Baranów do miejsca  imprezy.
Kolegę Rumcajsa przepraszam. Staram się oddzwonić  na każdy nieodebrany numer i odpowiedzieć na każdego - emaila.
11 września po południu  nie wyświetliły mi się  żadne nieodebrane zarówno e-maile jak i połączenia.  Znów pewnie sołtys zwinął antenę, a zasięg diabli wzięli - jak to na wsi. Tylko na mapkach wygląda to tak dobrze jak w Warszawie.
 Oczywiście chętne odpowiem na pytania.   (2013/09/14 06:50)

Rumcajs

Rozumiem, przeprosiny przyjmuję i przechodzę na PW dobroni. (2013/09/14 13:38)