Piknik Historyczny HISTORICA 26 maja

/ 10 odpowiedzi / 2 zdjęć
Piknik Historyczny HISTORICA jest elementem II Festynu Lotniczego Michałków 2012 "Lotnisko Bliżej Miasta"  więcej na stronie


http://www.ostrowwlkp.info/kalendarium/142,ii-fenstyn-lotniczy-michalkow-2012-quotlotnisko-blizej-miastaquot.html


Na pikniku historycznym będziemy mogli podziwiać prywatną kolekcje broni Pana Piotra Sitarza, dioramy historyczne, samochody zabytkowe, samoloty, inscenizacje historyczną (1914r.)  pamięci żołnierzom poległym w okresie I i II Wojny Światowej.

Głównymi organizatorami Pikniku Historycznego są;


- Ostrowska Grupa Rekonstrukcji Historycznych (Infanterie Regiment nr. 155 )
- Automobil Klub Ostrowski
- Grupa Rekonstrukcji Historycznej ,,POD OBCYMI SZTANDARAMI'  -
- GRH Gorlice
- GRH Artyleria
- Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym
- Drużyna Tradycji 70 PP 
- Ostrowskie Bractwo Kurkowe 


serdecznie zapraszamy !!!!


matizmat


O 4.45 jutro- wyjeżdżamy do Was z Gorlic. Jestem już spakowany i idę się nieco przekimać, co by z rana być w formie ;-) Do zobaczenia na miejscu. (2012/05/25 21:25)

Surkan Boris


Dziękuję w imieniu swoim jak i całej grupy za przybycie i  mile (jak zawsze) spędzony czas i mam nadzieję że spotkamy się niebawem. Pozdrawiam (2012/05/27 14:25)

Redakcja


Czekamy na relację! (2012/05/27 14:41)

slupski1


Przesympatyczni organizatorzy, przesympatyczni rekonstruktorzy, przemiła atmosfera no i poczułem się przez chwilę jak z kart historii, gdy na pole bitwy wieziony byłem, dzięki uprzejmości właściciela pięknym, starodawnym, historycznym pojazdem. Następnie wysiedliśmy z niego, aby odbyć inspekcję pododdziału. To co się działo potem to już zwykły rekonstruktorski chleb. Oni nas napadają, my im ..... Ale ten pojazd ... bajeczka. (2012/05/27 23:24)

slupski1


A oto zdjęcie otrzymane od Pana Piotra Żurawskiego i dzięki Jego uprzejmości (www.only-beauty.com), przedstawiające GRH Artyleria podczas sprawnego odpierania groźnego ataku "69 Riazańskiego" (2012/05/28 22:18)

zsira


Zupełnie zgadzam się ze stwierdzeniami Jacka (słupski1).Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Wraz z Jackiem mieliśmy okazję i przyjemność przejechać się super samochodem retro. Wjeżdzaliśmy na pole bitwy tym samochodem i przed b itwą dokonaliśmy przeglądu oddziałów i sprawdzenia ich gotowości. W czasie przeglądu oddziałów pruskich i austriackich zostały one nagle zaatakowane przez Rosjan. Po skutecznym ogniu artylerii , ostrzale piechoty i jej ataku zostali zwyciężeni i dostali się do niewoli. (2012/05/29 08:39)

bykfernando


Ach gdyby byłi tam mołodcy z 14PSS z Przasnysza może wreszcie byśmy wygrali.

Niewiem czy koledzy z CK załwarzyli ale w swiadomości zwykłego widza tworzymy obraz armi carskiej która przegrywa i ciągle przegrywa (czym uwłacza się żołnierzom CK i Prus). może warto na południu powrócić do historii i pokazać walki które nie koniecznie zakończyły się klęską Rosjan. My na Mazowszu zastanawiamy się nad bitwą lutową 1915 roku krwawą z walkami w mieście Przasnysz (miasto przechodziło wielokrotnie z rąk do rąk) zakończoną zwycieństwem Rosjan. Ale czy znajdziemy przynajmniej po 30 wyposarzonych zimowo rekonstruktorów. Jeśli chodzi o Rosjan nie jest z tym  żle a sytuacji po stronie przeciwnika nie znam. Odległość i koszty z tym związane skutecznie blokują udział w wielu rekonstrukcjach. Niestety.

(2012/05/29 09:23)

LeszekM


widzę na zdjęciu Maćka miałem okazję poznać Go w Tułowicach sympatyczny kolega ,dobrze sobie radził w obozie nawet po obiad sam przyszedł . no gieroj chłopak że się nie boi tak blisko stać podczas strzelania ,tak zwani "starzy rekonstruktorzy " mogą z Niego przykład brać .brawo tak trzymaj (2012/05/29 09:48)

zsira


bykfernando- no gdyby był  14 PSS to mogłoby być gorzej. Sami przekonaliśmy się że potraficie zaskakiwać nieprzewidzianym atakiem. Słuszna uwaga jeśli chodzi o Rosjan, walczyli dzielnie i należało by się im również zwycięstwo,nie zawsze przegrywali. I tu niestety szkoda że od Przasnysza jest taka odległość ,bo to i droga męcząca  i koszty- szkoda. Mam jednak nadzieję że w Przemyślu coś wreszcie  zorganizują , bo miejsce idealne. Wprawdzie twierdza nie została zdobyta, ale się poddała. Ale jak słyszałem Rosjanie w Przemyślu docenili bohaterstwo obrońców ( np.oficerom pozostawiono szable). (2012/05/29 10:09)

darda


Och, po kapitulacji Przemyśla to był pełen Wersal. Austrowęgierskim oficerom pozostawiono szable, ci zaś oficerom rosyjskim oprócz Twierdzy przekazali co przyjemniejsze adresy z prośbą o intensywną opiekę ;-)
Przynajmniej gen. Michaelis tak to opisywał: (2012/05/29 12:41)