Parada pokemonów 2011

/ 368 odpowiedzi / 60 zdjęć
PRUSS

Ja już parę lat widział koleg -"afgańców" na tej imprezie.
I mogę poświadczyć ich fachowe podejście do odtworzenia danego okresu.
To fachowcy u których stoi nauczy się podejściu do wibranomy okresu odtworzenia!
Moje gratulacje!

ВДВ. Где мы - там победа! (2012/07/30 23:26)

Krzysiek-J

Grupę Bagram poznaliśmy w zeszłym roku na Strefie, za pierwszym razem również pytaliśmy o trampki :) W tym roku chłopaki wydrukowali cały album ze swoimi zdjęciami i przeplecionymi fotami oryginalnymi w tym zdjęcia z tenisówkami, swetrami cywilnymi itp. wystarczyło więc zapytać i na pewno objaśnili by każdy element umundurowania i potwierdzili go odpowiednimi zdjęciami.  Sądzę że w rekonstrukcji historycznej powinno się pokazywać sylwetki tak jak wyglądały a nie tak jak mówi regulamin bo odtwarzamy regularne jednostki a nie te stworzone na papierze. (2012/07/31 06:52)

Surkan Boris

Bardzo trafne spostrzeżenie. Kiedyś był program gdzie przeprowadzano wywiady z żołnierzami armii Amerykańskiej którzy mówili wprost że regulamin praktycznie obowiązuje w czasie pokoju gdy brali udział w konflikcie zbrojnym dostali proste wytyczne ze np. Amunicje mają trzymać tam gdzie chcą mają się po prostu nie dać zabić i zabić jak najwięcej . 
Dlatego bardzo nie lubię jak np w czasie walki w okopie ktoś zrobi zdjęcie gdzie rekonstruktor nie będzie zapięty pod szyje i że zaraz jak to wygląda itp. (2012/07/31 07:39)

JaRost

A moim zdaniem grupy powinny wyglądać mimo wszystko w miarę jednolicie. Odstępstwa niech będą. Ważne, żeby były uzasadnione okresem działalności odtwarzanej jednostki lub walk, czy też chwilowym zapotrzebowaniem scenariusza inscenizacji. Wiadomo, że im dłużej wojna trwała, tym więcej cudactw na frontach się pojawiało. Stratedzy myśleli, że do zimy się wyrobią, a wyszło jak zawsze. Ważne jest by te odstępstwa były odpowiednio i z rozmysłem przedstawiane. A nie wszystko do jednego worka. Bo wtedy można wylądować na dywaniku.  (2012/07/31 08:09)

Stary Kojot

Nasze Stowarzyszenie wraz z Fundacją Wojskowości Polskiej, zrezygnowało z prezentacji w formie dioram. Mając pod opieką prawie 10 szt sprzętu pancernego, artyleryjskiego i kołowego, z różnych okresów wojny, który co chwila wyjeżdżał na różnego rodzaju inscenizacje, budowanie dioramy bylo dla nas bez sensu.Skupiliśmy sie na prezentacji informacji w formie rollbanów. Zwłaszcza, że wielokrotnie sprzęt będący pod naszą opieką, był prezentowany w ramach projektu "Polowego Muzeum", więc wszystko pasuje:) (2012/07/31 10:31)

mauser

To trzeba zobaczyć! :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pDf2WEZSDZc#! (2012/10/26 10:00)

randall

WSTYD.

http://www.modnykrakow.pl/depe/?page_id=12919 (2012/10/26 10:17)

bykfernando

Zobaczyłem film i mnie zatkało,
 Na długi czas.
Właściwie szkoda słów bowiem:
1. Organizatorzy i tak to mają w d...,
2. Każdy czy umie czy nie umie może sobie zrobić przedstawienie dla ludzi i nazwać jak chce  np rekonstrukcją ,
3. Rekonstruktor zaraz zażyczy sobie wierności historycznej i innej "GŁUPOTY" . Po co to komu?
4. Ludzie przyjdą popatrzą , zjedzą grochówkę i będzie się Im " podobało",
5. Tylko "ZAWISTNI" będą się czepiali, a było tak fajnie
6. Ciekawe czy jakaś z "ZAWODOWYCH " grup coś wiedziała o tym? (2012/10/26 11:37)

bykfernando

Randal wstyd to z konie spaść to tragedia. Te zdjęcia to nawet nie tragedia a tragedio komedia połączona z farsą. Pewnie nie ma w Krakowie żołnierzy   Jej Cesarskiej Mości ? (2012/10/26 11:43)

Artur W

Jedyna c.k. grupa rekonstrukcyjna, o jakiej słyszałem, to Gorlice, ale może jestem niedoinformowany.
W każdym razie zwracam uwagę, że nikt tego krakowskiego karnawału nie ogłasza rekonstrukcją, o ile dobrze rozumiem.
Aczkolwiek, i owszem, rad bym zobaczył zamiast tego porządnych c.k. żołnierzy. (2012/10/26 14:22)

Artur W

[Pewnie nie ma w Krakowie żołnierzy   Jej Cesarskiej Mości ?]

Znaczy czyich? Katarzyny II?
(2012/10/26 14:27)

mauser

Na ostatnim zdjęciu ( z Krakowa) najlepszy jest "mistrz drugiego planu" w czerwonej koszulce:) (2012/10/26 15:07)

wilu

Film mnie rozwalił :)
A Kraków to lokalny folklor i tak to trzeba traktować. Brak szacunku dla munduru czy celowy?? A może tak ma być żeby było fajnie i kolorowo.
Podobnie sytuacja się ma w przypadku imprez na których występują wszelakiej maści przebierańcy w radzieckich mundurach skompletowanych bez ładu i składu i obwieszonych do granic możliwości świecidełkami i do tego laski w stylu Elza tygrysica. To jest folklor i to się ludziom podoba i nic się na to nie poradzi. Zwalczanie tego zjawiska to jest walka z wiatrakami. (2012/10/26 16:19)

bykfernando

Zwykle do władców Rosji używa się tytułu Car np Caryca Katarzyna II , aczkolwiek można cesarzowa. W poście chodziło o Cesarza Franciszka Józefa. Z tego co wiem ja w okolicach Krakowa jest więcej niż jedna grupa rekonstruktorska austro-węgierska. Gorlice są pewnie największą.

(2012/10/26 16:37)

Tara

Ja trochę z innej beczki. Które "zawodowe" grupy rekonstrukcyjne zamawia się z wyprzedzeniem 6 miesięcy i za jakieś bajeńskie kwoty? Jak to twierdzi Pan na filmie.

(2012/10/26 17:39)

Artur W

Na Odkrywcy, gdzie to przedstawienie zostało rozjechane już dawno i to dość drobiazgowo, ktoś sugerował, że gościu spytał jakąś grupę, a może i dwie, chcieli chłopcy za dużo.
Jak dla mnie, co do kosztów musiał być niezłym leszczem, jeśli na tym poprzestał, ale z terminem mogło być różnie. O tej porze roku raczej każdy coś ma namotane albo chociaż zaplanowane coś dorocznego. Na taką rekonstrukcję w nieznane to się jedzie, jak się nie ma nic lepszego do roboty, w obliczu kolizji z np. Mławą musi przegrać.
Tak czy siak, ta impreza miałaby w kieszeni Złotego Kałacha 2012 na każdym festiwalu rekokoko, gdyby nie konkurencja Opatówka. Którego organizatorzy w dodatku, w odróżnieniu od tych z Ząbska, mieli dotację od samorządu. (2012/10/26 18:06)

Tara

Jak się chce to się zrobi taką imprezę za przysłwiową grochówke. Myślę, że sprawa raczej rozbiła sie o koszty wynajmu broni, ale nie ważne...

Jesli już chcieli coś takiego robić to po szyldem pokazów ASG, a nie wplatając w to tło historyczne. Za rok wemą gości od STALKERA i zrobią wrzesień 39.

(2012/10/26 18:36)

Rumcajs

Za rok, po tym co pokazali w tym roku, to raczej nikt inny niż ci od stalkera i asgowców im nie pozostanie. I to raczej niezależnie jaką kasą będą dysponowali. (2012/10/26 19:17)