Palenie wsi w 1939 roku

/ 85 odpowiedzi / 27 zdjęć
fuchsi

Witam,

chcesz sie dowiedzic czyms wiecej? To jedz do archiwum w Poznaniu.......

pozdrawiam

(2014/05/22 19:10)

fuchsi

Witam,

chcesz sie dowiedzic czyms wiecej? To jedz do archiwum w Poznaniu.......

Ja nic nie umie zmienic. Ale myslalem, ze oprocz hasla masz jeszcze troche wiecej.

Nie glosnosc krzyku zdecyduje, tylko sam fakt. Ale ten mozesz ogladac z roznych katach.

pozdrawiam

(2014/05/22 19:15)

agdar7

,,Ja nic nie umie zmienic. Ale myslalem, ze oprocz hasla masz jeszcze troche wiecej.,,
Chciałem zapytać o jakie hasło chodzi ?
Tak mam zdjęcia : Przeciwnik ,  Niemców z 1939 r6 lat11 lat (2014/05/22 19:39)

agdar7

Bez komentarza bez haseł  (2014/05/22 19:44)

agdar7

Przeciwnik ,Niemców z 1939 r Bez komentarza ,bez haseł .Miejscowość Bełchów 12 września 1939 r  (2014/05/22 19:53)

agdar7

Przeciwnik ,Niemców  
Bez komentarza ,bez haseł .Kobiety i dzieci zamordowane przez Niemców we wsi Trzonów (2014/05/22 20:45)

agdar7

,,Nie glosnosc krzyku zdecyduje, tylko sam fakt. ,,04-09-1939 r czwarty dzieńBez komentarza ,bez haseł . (2014/05/22 21:08)

darda

Kolego Agdar.
Zaproponowano ci lekturę. Grzecznie. Zareagowałeś agresją, opierając się na jakimś cytacie z czegoś - bo nawet źródła nie podałeś.
Od dłuższego czasu bombardujesz to forum "rewelacjami", jacy to Niemcy byli źli, jakim to zbrodniarzem był każdy niemiecki poborowy itd.
Postaraj się wreszcie pojąć, że akurat na tym forum twoje "odkrycia" nie robią wrażenia, bo my historię najczęściej znamy - niejeden z nas zapewne dużo lepiej od ciebie.Twoje chaotyczne i agresywne posty kompletnie tu nie pasują, a wykazany wobec kolegi Fushiego brak kultury wystawia ci nieciekawe świadectwo.
Wierzę, że masz dobre intencję i chcesz "nieść oświaty kaganiec" - rób to jednak tam, gdzie ta oświata jest niezbędna. Jest w Polsce  rzeczywiście wiele środowisk, w których wiedza o II wojnie bierze się tylko z Discowery i osławionych niemieckich seriali. Spróbuj może swą pasję wyzyskać do ich wyedukowania. Nas  NAPRAWDĘ nie musisz.
Nie wypraszam cie z tego forum, proszę jednak, byś spróbował jednak dostosować się do obowiązujących tu standardów.
Jednym z nich jest KULTURALNA polemika. (2014/05/22 22:01)

agdar7

,,opierając się na jakimś cytacie z czegoś - bo nawet źródła nie podałeś,,.,,Profesor Böhler jest fachowcem w badaniu zbrodniach Wehrmachtu w Polsce. Dosyć długo przebywał i pracował w Warszawie,cyt:,,Raczej widzi je jako "motivativer Interplay, czynników sytuacyjnych i psychologicznych" , które uprzywilejowanych niewymuszony przemocy wśród żołnierzy Wehrmachtu. Doświadczenia w walce i często fizycznie wyczerpani żołnierze.,,,Zdaję sobie sprawę że może komuś nie pasować że nazywam armię wermachtu zbrodniarzami ,że piszę o heroicznych czynach chłopców z wermachtu i.t.d.może mówić pisać że jestem nie kulturalny,że nie rozumiem ,jestem trollem .,, Od dłuższego czasu bombardujesz to forum "rewelacjami", jacy to Niemcy byli źli, jakim to zbrodniarzem był każdy niemiecki poborowy itd.Postaraj się wreszcie pojąć, że akurat na tym forum twoje "odkrycia" nie robią wrażenia, bo my historię najczęściej znamy - niejeden z nas zapewne dużo lepiej od ciebie.,,Czy ja gdzieś napisałem że jestem alfa i omega.Piszę tylko że dla mnie każdy Niemiecki  poborowy był potencjalnym zbrodniarzem ,chociażby na podstawie ich zachowania z września 1939.r Miejscowości Bełchów i Parma to sąsiednie wioski.12+27 =39 39 sąsiadów ,poszło do piachu ,bo profesor ,,raczej widzi ,czynnik sytuacyjny i psychologiczny i często fizyczne wyczerpanie żołnierzy Niemieckich ,,(12 dzień wojny,wyczerpani żołnierze) Może profesor zna jakiś przykład spalenia przez żołnierza Polskiego ,cywilów po 5 latach wojny.
Może pan zna jakiś przykład ,może Pan ,,fuchi,,  (oprócz samo sądów,w końcówce wojny)
 ,, Profesor Böhler jest fachowcem,,dla mnie ,,fachowcami ,,są sąsiedzi z września 1939 r lat 72 i 3 latka  w liczbie 39.       (2014/05/23 09:01)

Mozets

Agdar - spokojnie opracuj ten temat jako kompendium wiedzy o okrucieństwie wojny. Zbierz do kupy. I zamieść jako PDF czy inny format. Weź jednak do serca porady moderatora - ( nie stosuję tutaj wazeliny- ale on musi czuwać nad spokojem dyskusji i jej formą, rozumiem to,  choć sam nieco się "burzę" z tego powodu). Mnie też czasem ponosi i walnę jakimś tematem na odlew. Jesteśmy tylko ludźmi. Piszesz, że jesteś prostym chłopakiem i taki masz styl wypowiedzi. Jednak to do pewnego stopnia jest krygowanie się. I mało kto uwierzy, że to tylko spontaniczność wypowiedzi.  A każdą rzecz ( nawet gruby kawał) można opowiedzieć,  w kulturalny sposób - nawet w damskim towarzystwie. Twoje wypowiedzi są z pewnością emanacją Twojego niepokornego charakteru . Po to jednak zamieszczasz tekst - ( nie jest to żywa dyskusja w 4 oczy np. ze "stokrotką"- która istotnie mogłaby wyprowadzić z równowagi nawet flegmatyka), by móc przed edycją ( lub parę minut po niej) trochę ochłonąć i ucywilizować formę tekstu. Temat jest  bulwersujący i co tu dużo mówić - zdjęcia są dla słabszych charakterów i ludzi o słabym sercu - groźne dla zdrowia. Tematu nie należy zamiatać pod dywan - ale nadaj mu formę spokojniejszą. To nie może być "zemsta publicystyczna na wrogu ",  nie wchodź w kłótnie ad personam - bo to i Ciebie niepotrzebnie wypali. Jeśli to nawet forma psychicznego odwetu na Wehrmachcie za ich niewątpliwe okrucieństwo  - to zauważ: "Zemsta to potrawa, którą powinno się spożywać na zimno..."

(2014/05/23 10:38)

agdar7

Tematu nie należy zamiatać pod dywan - ale nadaj mu formę spokojniejszą. To nie może być "zemsta publicystyczna na wrogu ",  nie wchodź w kłótnie ad personam - bo to i Ciebie niepotrzebnie wypali. Jeśli to nawet forma psychicznego odwetu na Wehrmachcie za ich niewątpliwe okrucieństwo  - to zauważ: "Zemsta to potrawa, którą powinno się spożywać na zimno...",,Tematu nie należy zamiatać pod dywan - ale nadaj mu formę spokojniejszą. ,,Wie Pan bardzo bym chciał ,ale jest jedno ale: jestem kierowcą i z  racji wykonywanego zawodu ,czasami zatrzymuje się to tu to tam ,przeważnie tam gdzie widzę tabliczkę ,,miejsce pamięci,,I skala tych,, miejsc pamięci ,,mnie poraża ,szczególnie z 1939 roku . Zemsta to potrawa, którą powinno się spożywać na zimno..."Myślę że z mojej strony to żadna zemsta ,tylko fakty ,suche prawdziwe fakty .I jeśli ktoś ,mi proponuje ,,lektury profesorów w dodatku wybitnych profesorów,,którzy z perspektywy czasu próbują zrozumieć zachowania ,,wspaniałych chłopców z wermachtu ,, z okresu II wojny ,to stanowczo mówię NIE.Gdybym nie był w wojsku i nie ćwiczył 6 miesięcy na ,,Bukówce ,,w Kielcach zachowań jakimi powinienem wykazać się podczas jakiegoś konfliktu zbrojnego ,może i bym uwierzył tym wszystkim profesorom .Uwierz mi Pan na słowo ,jest takie zdjęcie w internecie koszar w Kielcach na ,,Bukówce ,,gdzie widać szubienice i ,,wspaniałych poborowych z wermachtu,, ,oczywiście na zdjęciu widać powieszonych .Mnie takich rzeczy nie  uczono i nie wydawano takich rozkazów.  ,,  Kolego Agdar.,,Zaproponowano ci lekturę. Grzecznie,,. Ja grzecznie za taką lekturę dziękuje ,tak samo jak i za pozostałe,które każą mi zrozumieć że nie każdy popoborowy z Niemiec był  zbrodniarzem .Gdybym tych,, miejsc pamięci ,,nie widział i nie znał historii w jaki sposób ta tabliczka upamiętnia to wydarzenie ,to może bym się skusił na jakieś ,,lektury ,,dlaczego było tak ,a nie inaczej .   (2014/05/23 14:47)

agdar7

Kolego Agdar.
Zaproponowano ci lekturę. Grzecznie. Zareagowałeś agresją, opierając się na jakimś cytacie z czegoś - bo nawet źródła nie podałeś.
Od dłuższego czasu bombardujesz to forum "rewelacjami", jacy to Niemcy byli źli, jakim to zbrodniarzem był każdy niemiecki poborowy itd.
ja tylko za cytuję :Jan Paweł II
,,Świat powinien wiedzieć ,
ile nas ,Polaków 
kosztowało prawo do
swojego miejsca na ziemi,,A niektórzy mi podsuwają rewelacyjne publikacje profesorów  ,żeby zrozumieć zachowanie bandytów z lat 1939- 1945 .Bo ,,żołnierzami,,ich nigdy nie nazwę . (2014/05/23 16:14)

darda

Cóż, jak widzę grzeczne prośby nie działają.
Prosiłem ja, prosił nawet Mozets - bez skutku.
Mimo to jeszcze raz grzecznie: przestań proszę zaśmiecać to forum takimi postami, jak ostatnie. Jeśli nie umiesz zadbać o nic innego, zadbaj choć o formę wypowiedzi i czytelność tego, co piszesz.

Przy okazji - są takie ciekawe portale: Gazeta Wyborcza, Onet, Wirtualna... Naprawdę musisz na  "Do Broni"? (2014/05/23 21:56)

agdar7

,,Mimo to jeszcze raz grzecznie: przestań proszę zaśmiecać to forum takimi postami, jak ostatnie. Jeśli nie umiesz zadbać o nic innego, zadbaj choć o formę wypowiedzi i czytelność tego, co piszesz.,,
tak jak w temacie posta:
,,Mam do Was prośbę, czy posiadacie relacje na temat spalenia wsi przez wojsko niemieckie w 1939 roku, mile widziane są również zdjęcia. N jednym z forum pojawiła się bowiem opinia, ze to Polacy niszczyli miejscowości, bo stosowali taktykę ziemi spalonej. Co Wy na to?,,

Bardzo bym chciał żeby te zdjęcia były zrobione w Photoshop i nie tylko te które ja zamieściłem. (2014/05/23 22:52)

fuchsi

Szanowne Panstwo,

ja nie chcialbym pozwolic na propagande takiego nienawiscu na takim forum. To Forum milosnikow historii roznych czasow ale nie arena politycznych pogladow.

Duzo mnie w argumentacji Pana kolega agdar7 nie pasuje - ale to jego sprawa.

"Piszę tylko że dla mnie każdy Niemiecki  poborowy był potencjalnym zbrodniarzem ,chociażby na podstawie ich zachowania z września 1939.r Miejscowości Bełchów i Parma to sąsiednie wioski.12+27 =39 "

Posladujac taka argumentacje prowadzi mnie do tego postulatu, ze kazdy Polak jest zlodziejem - stan obecny w strefie zagranycznej przy Odrze i Nysy. Mieszkancy tego regionu juz organizuja odzialy samoobrony zeby zapobiegac tym zjawiskiem.

Prosze przeczytac to: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-welt-niemiecka-policja-nie-radzi-sobie-z-przestepczoscia-na-granicy-z-polska/f7c32#.U3HRuiZzNMk.Facebook

Al tak nie jest. Ja znam osobiste wielu mieszkancow tego kraju. Sa w porzadku. Zyja swoja zyczie wedlug swoich tradycjach - tego szanuje. Ja nie chce robic sasiadowi jakas krzywde albo mu przezkadzac w jakims sposob. Niech zyje spokojnie. Mamy czasem inne poglady, kazdy tego szanuje, rozmawiamy dalej, zyjemy dalej.....BEZ wojny.

Ja dolozylem list mojego dziadka ze strony taty. Jest tylko ten list, jedyny list. Dziadek mial numer 2886. Przez ten oboz koncentracyjny musialo przechodzic ok. 200 000 ludzie. Czy mozesz mnie wierzyc, ze taki niski numer swiadzy o tym, ze moj dziadek byl jeden z tych pierwszych? Miesiac poznej juz nie zyl........date mozesz sam czytac.

Czy bedziesz w stanie zrozumiec, ze hitlerowcy z pomocy tego wewnetrzego terroru uporzadkowali  kazdego innego myslacego? Hitlerowcy - nie niemiecki narod. Na podstawe wprowadzenia skutecznego systemu propagany i terroru podporzadkowali kazdego. Ocenic innego narodu wymaga wiedze o jego historii.

Moze teraz zrozumiesz lepiej co profesor Böhler napisal. On nie wymiotl moderstwa pod dywanen. On badal jak doszlo do tego..........

I teraz moze sie pan kolego agdar7 oburzyc czy nie. On nie zna historie i nie musi znac, bo nie wszystko mu powiedziane w szkole - Ja tez musialem sie uczyc sam o historii niemieckiej i polskiej ktora mnie nie przekazywane w szkole.

Do widzenia

(2014/05/23 23:15)

agdar7

przestań proszę zaśmiecać to forum takimi postami, jak ostatnie. 
a niby czym zaśmiecam zdjęciami ,przecież ja tych zdjęć nie robiłem ,oprócz pomników w Parmie i Bełchowie .Co do portali które Pan wymienił ,nie mam zdania ,tak samo co do innych ,a tylko dlatego że uważam że tam z drugiej strony siedzą ,,cwaniaki,, którym się wydaje że pozjadali wszystkie rozumy ,fachowcy od wszystkiego ,którzy by tylko wszystkich pouczali ; ty ładny ,ty brzydki ,nu nu nu tak nie wolno ,bo jeszcze kogoś obrazisz?,,ty nie dobry dla matki, 

(2014/05/23 23:20)

agdar7

,,Posladujac taka argumentacje prowadzi mnie do tego postulatu, ze kazdy Polak jest zlodziejem - stan obecny w strefie zagranycznej przy Odrze i Nysy. Mieszkancy tego regionu juz organizuja odzialy samoobrony zeby zapobiegac tym zjawiskiem.,,I tu się z Panem zgadzam.Sam osobiście byłem naocznym świadkiem na początku lat 90 i napiszę wiecej ,sam w tym procederze brałem udział ,jedząc czekolady w sklepach Aldi  nie płacąc za nie przy kasie ,no i cóż też nie spotkałem Polaka ,który by się temu sprzeciwił,tylko jest mała różnica tam nie ma spalonego sklepu.  ,, Czy bedziesz w stanie zrozumiec, ze hitlerowcy z pomocy tego wewnetrzego terroru uporzadkowali  kazdego innego myslacego? Hitlerowcy - nie niemiecki narod. Na podstawe wprowadzenia skutecznego systemu propagany i terroru podporzadkowali kazdego. Ocenic innego narodu wymaga wiedze o jego historii.,,Hitlerowcy - nie niemiecki narod.Wie Pan to tak samo jak ja bym powiedział że komunista Władysław Gomułka nie był Polakiem ,tylko komunistą z księżyca i był tak skuteczny że nam nasilę wbił że my też jesteśmy komunistami .Ale gdyby naprawdę tak było ,to dzisiaj nie było by portalu ,,dobroni.pl    (2014/05/23 23:56)

agdar7

Posladujac taka argumentacje prowadzi mnie do tego postulatu, ze kazdy Polak jest zlodziejem - stan obecny w strefie zagranycznej przy Odrze i Nysy. Mieszkancy tego regionu juz organizuja odzialy samoobrony zeby zapobiegac tym zjawiskiem.

Prosze przeczytac to: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-welt-niemiecka-policja-nie-radzi-sobie-z-przestepczoscia-na-granicy-z-polska/f7c32#.U3HRuiZzNMk.Facebook

Przeczytałem i tak się zastanawiam- że może Polacy odbierają to co im skradziono w latach 1939 -1945

przepraszam za słowo skradziono ,w tamtych czasach nazywało się to kontyngenty   

(2014/05/24 00:11)

agdar7

Szanowne Panstwo,

ja nie chcialbym pozwolic na propagande takiego nienawiscu na takim forum. To Forum milosnikow historii roznych czasow ale nie arena politycznych pogladow.

Panie ,jaki zemnie polityk :

-głosuję na czerwonych od 95 roku (Kwaśniewski)

-od drugiej klasy podstawówki do dzisiaj służę do mszy jako ministrant 

to jakie ja mam mieć poglądy polityczne 

(2014/05/24 00:44)

fuchsi

Witam,

przy taka arogancje i intolerancje brakuje mnie czasu do odpowiedzi.

Ten, ktory wysoko sie wspina - wpadnie gleboko.

Polecam hospitacje u psychologa.

Do widzenia

(2014/05/24 18:33)

Mozets

Agdar - jeszcze raz mówię - to co piszesz - to prawda. Straszna i okrutna. Nikt nie wyciął żadnego Twojego posta. Ja np. nie mam pretensji o Twój nieco chaotyczny sposób przedstawiania tematu. To sprawa Twojej osobowości - a nie niewiedzy czy fałszywego przedstawiania faktów. Zauważ jednak, że my wszyscy na tym forum uczymy się jeden od drugiego i faktów i oceny zjawisk. I jeśli kilku komentatorów prosi Cię o inny ton ( nie o zamydlanie oczu) , robi to kulturalnie i grzecznie - to przecież nie musisz traktować ich jako swoich potencjalnych dyskusyjnych wrogów. I mógłbyś - będąc przecież dość inteligentnym człowiekiem spełnić ich życzenie  i nieco zmienić ton wypowiedzi. Nie deformując broń Boże - faktów. Dłuższy czas myślałem, że robisz to z powodów cech charakteru, - ale zaczynam skłaniać się ku innej tezie. Chyba jednak lubisz grzebać  kijkiem w mrowisku" - że użyję takiej "metafory" i robisz to zupełnie świadomie. Dlatego nie będę już więcej czynił "wiwisekcji" Twego charakteru. Bez obrazy. I dalej namawiam do opracowania tematu w formie tematycznego zbioru fotografii z objaśnieniami.  Chętnie poczytam.

(2014/05/24 20:54)

radio

Ciekawe kto SPALIŁ w kwiecień 1943, sierpień- pazdziernik 1944 WARSZAWĘ ; hitlerowcy,- niemieccy hitlerowcy,- zielone ufoludki.  (2014/05/24 21:10)

radio

Panie ;fuchsi; żeby nie musiał Pan wysyłać Polaków do domu wariatów proszę mi wytłumaczyć co to znaczyło w latach 1939-1945 żołnierz niemiecki, lub żołnierz hitlerowski.  Jak mniemam w r.1939 napadło na Polskę państwo Niemieckie. W r . 1939 w armii Niemieckiej jak się kształtował udział  żołnierzy którzy napadli na Polskę na; żołnierzy niemieckich;  i na ; żołnierzy hitlerowskich;    Proszę mi podać wielkości w liczbach lub %.   Zeby było nukowo i profesorsko proszę podać jak się kształtował podział na żołnierzy niemieckich lub żołnierzy hitlerowskich w poszczególnych jednostkach Armii Niemieckiej która napadła na  Niepodległe Państwo Polskie 1września 1939. Proszę na o możliwie szybką i profesjnalną odpowiwdż.  (2014/05/24 21:57)

agdar7

,,Ten, ktory wysoko sie wspina - wpadnie gleboko.

Polecam hospitacje u psychologa.,,

Zdaję sobie sprawę że wielu bardzo wielu Niemców ,chciało by aby mówić ,pisać że to nie niemcy rozpoczęli drugą wojnę światową,tylko hitlerowcy ,faszyści,itd owładnięci ,,jakąś ,,ideologią.I dziś obserwuję że robią to coraz skuteczniej ,aby na świecie mówiono że w 1939 r ,granice Polski przekroczyli hitlerowcy a nie niemcy .

Ale ja swoich dzieci nie  będę oszukiwał że przed 1939 roku istniał naród Niemiecki a od 1933 do 1945 istnieli hitlerowcy,a potem znów Niemcy.Historia ma to do siebie że przedstawia fakty a nie to co chcemy aby na pasowało .

Co u wizyty u psychologa ,będę musiał skorzystać aby zrozumieć zachowanie gospodarza Niemieckiego ,który skatował chłopca z Polski za  potłuczenie 12 jajek ,chyba że wmówi mi że był to hitlerowiec .

Władysław Kołoplewski pracował przymusowo w gospodarstwie rolnym we wsi Gorawino pow. Kołobrzeg. Skatowany przez pracodawcę za rozbicie 12 jaj. Przeszedł operację głowy, 

Zastanawiam się jaką karę powinna mi wymierzyć Babcia za potłuczenie 30 jajek i jak powinienem Ją nazywać 

Babcia Polka ,Babcia Hitler, Babcia komunistka ,Babcia demokratka ,a może wmówić sobie że to nie moja Babcia.

Historię trzeba brać na ,,klatę ,,a nie się wspinać wysoko.

Ja też mam problem ,aby przekonać niektórych że kierownika szkoły 1944 zastrzeli Polacy a nie Niemcy,a na oficjalnej stronie szkoły nadal jest że zrobili to Niemcy a nie Polacy ,chociaż jestem w posiadaniu nagrania mieszkańca Stachlewa ,który w tamtym czasie był uczestnikiem tych wydarzeń .I widzi Pan też nie którym bardziej pasuje że zrobili to Niemcy a nie Polacy i ja nie piszę i nikogo nie przekonuje że  to niebyli Polacy ,bo fakty ,dowody wskazują że ,urodzili się ,wychowali w Polsce w dowodzie mieli wpisane ,obywatel Polski ,kraj pochodzenia Polska .       

(2014/05/25 10:47)

agdar7

,,Ten, ktory wysoko sie wspina - wpadnie gleboko.,,Nie musi mnie Pan uświadamiać ,gdzie można spać i to głęboko ,około 6  milionów moich rodaków tego doświadczyło.I wiem też  dlaczego otwierano takie sierocińce w tamtym czasie .I na pewno tych dzieci nie porzuciła ,,zła,,Matka Polka,lub Ojciec,, odpowiedz jest na powyższych zdjęciach i ja wiem kto im zgotował taki los i na pewno nie byli to Hitlerowcy         (2014/05/25 11:42)