Ossów 2012 - strona sowiecka

/ 47 odpowiedzi
Dziś ze strony nowych organizatorów padła propozycja żebyśmy wystawili 50 bolszewików pieszych i 6 konnych na tegoroczny Ossów? Co wy na to? Stronę polską ma obstawiać Grolmann, Radosław i WAT.
JaRost

A kiedy się odbędzie? Bo od 10 sierpnia jestem na Mazurach i przygotowuję się "mentalnie" na Festung Boyen :) (2012/06/05 22:33)

radio

Termin? Mogę zrobić sztab polski lub sowiecki. Kto mnie zaprosi? (2012/06/05 22:42)

Redakcja

15 sierpnia - 200 zł netto za żolnierza z karabinem lub z radiem:-) (2012/06/05 22:52)

Jurgen88

Myślę że między 5 a 8 marynarzy bolszewickich z KMH Warszawa by się chętnie stawiło jak co roku ;) (2012/06/06 00:26)

Krzysiek-J

Jestem wstępnie chętny.

Krzysiek J. (2012/06/06 06:26)

bykfernando

Patrząc na sytuację z poprzedniego roku i inne sprawy. To może i 14 PSS by się przyłączył (głównie inne sprawy).
Tylko jak z bezpieczeństwem? Jak w tamtym roku to nasz udział pod wielkim znakiem zapytania.
Musimy tylko sprawdzić kalendarz. (2012/06/06 06:55)

bykfernando

Zapomniałem się zapytać. Gimnazjaliści będą? (2012/06/06 06:56)

radio

15 sierpień Ossów sztab sowiecki, telegraf. Jeden bolszewik. (2012/06/06 07:29)

darda

Kilka spraw wymaga wcześniejszego wyjaśnienia:

1. Czy przewidziany jest udział kawalerii (polskiej): czy w ogóle mają być, jeśli tak, to ilu i konkretnie kto?
2. Czy planowany jest udział miejscowego "pospolitego ruszenia"?
3. Czy planowana jest kontrola trzeźwości uczestników?
4. Czy organizator akceptuje zasadę, że każde naruszenie zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza przez kawalerię, spowoduje natychmiastowe opuszczenie pola przez "bolszewików" - bez zwrotu pobranego wcześniej "żołdu"?

Ubiegłoroczne doświadczenia każą decyzję o wzięciu udziału uzależnić od odpowiedzi na te pytania. Bo w ogóle to chętnie, ale...
(2012/06/06 08:27)

bykfernando

Popieram Greśka (Darda). Bez konkretnych wiadomości na temat zabezpieczeń i zachowania bezpieczeństwa przez organizatorów w czasie inscenizacji udział w Ossowie staje pod znakiem zapytania. Żadne pieniądze nie są warte narażenia życia i zdrowia każdego z NAS, dlatego patrząc tylko na bezpieczeństwo "moich " strzelców jak i pozostałych "towarzyszy broni", uważam że takie informacje i obietnice powinny być spełnione.

Mam nadzieję że spotkamy się w Ossowie.

(2012/06/06 10:43)

radio

WYRAŻNY REGULAMIN CO WOLNO A CO NIE WOLNO> (2012/06/06 10:59)

PRUSS

A jednego carskiego do polskiej strony?...  :) (2012/06/06 12:22)

bykfernando

I TY Konstantynie przeciwko NAM. Nie zdobędziemy Warszawy. Znowu. (2012/06/06 12:43)

Redakcja

Jak na razie brakuje tylko ciemnej strony mocy, bo mają w komplecie rycerzy Jedi, dziewice orleańskie i przedmurze chrześcjaństwa:-) I tak trochę nam zajmie przekonanie polskiej strony, że, "heloł", to tylko widowisko. 
Ale na poważnie, Ossów jest ciekawą bitwą, ikoną wojny 1920 roku, z dużym potencjałem i wielkim bagażem dotychczasowych doświadczeń. Oprócz wskazanych przez Was pytań ja chcieliśmy dodać naszą redakcyjną konstatację: uważamy, że można do Ossowa przyjeżdżać za darmo, za zupę i karabin, ale pod warunkiem, że to będzie impreza robiona przez rekonstruktorów i dla rekonstruktorów. Że rekonstruktorzy utworzą sztab złożony z szefów ekip i sami będą decydować komu jest z nami po drodze a komu należy grzecznie podziękować.
I tyle. (2012/06/06 13:03)

Rumcajs

Nieśmiało zwrócę uwagę, że polska strona tylko pozornie jest bezpieczna. Nim ułanoid dojedzie do Waszych pozycji musi przebić się przez nasze szergi. A że odległość niewielka, to szabelka na wierzchu i częto już nad nami młyneczki kręci.
W oparciu o moje obserwacje chciałbym tez zwrócić uwagę na obecność w polu osób bardzo nieletnich, żeby nie powiedzieć dzieci, które plączą się pod nogami i przed lufami.
Myślę, że dotychczasowe bezpośrednie doświadczenia z tą imprezą części z tu piszących, skłaniają raczej do mniejszego huraoptymizmu - bo jest, lecz raczej zastanowienia się nad warunkami naszego udziału w tej imprezie.
Chciałbym uzyskać odpowiedź na kilka pytań, sprowadzających się w gruncie rzeczy do odpowiedzi na jedno, tj. na ile zmiana na stanowisku organizatora przełoży się na zmiany w specyfice tej imprezy i czy udział w niej będzie tak jak dotychczas stanowił powód do wstydu każdego szanującego się rekonstruktora: czy zmienią się zasady bezpieczeństwa (jakie na to mamy gwarancje), czy zmieni się charakter imprezy (z rewii dowolnych strojów od sasa do lasa na historyczne), czy zmianie ulegnie scenariusz widowiska (teatr dwóch aktorów - Chłopa-kosiarza w pierwszej części i księdza w drugiej), czy scenografia przestanie stanowić parodię (domki z kartonu, zapory saperskie z "zapałek"), na ile rekonstruktorzy (nasi reprezentanci) będą mieli wpływ na scenariusz.
   (2012/06/06 13:37)

radio

Dziewcą orleańską nie jestem. Może być ciemna strona mocy sztabu bolszewickiego.  (2012/06/06 14:21)

Slajmi130

Ja bym sobie życzył, tylko jako z pozycji widza/ rekonstruktora, bo to nie moja epoka, żeby inscenizacja nie odbyła się w takim miejscu, podobnym do boiska szkolnego, z pięknie przystrzyżoną trawką. Zeszłoroczna impreza taką mi się wydawała.
Pozdrawiam (2012/06/06 16:21)

Stary Kojot

A kto jest organizatorem? (2012/06/06 16:21)

jazlowiak

Starostwo w Wołominie (2012/06/06 17:06)

Stary Kojot

Czy Pan Michalik jest zaangażowany w organizację?Czy WAT ma mundury na rok 1920?Jaką mamy gwarancję, że nie będzie pijanych ułano-udawaczy, znajomych pana M? (2012/06/06 17:27)

Werewolf

Zgłoszenie wystarczy wstawić tutaj?

Kwestie bezpieczeństwa i stanu osób przed inscenizacją proponuje przypomnieć 1h przed imprezą 

(2012/06/06 17:38)

Wrotycz

Eeee ! tam nie ma co tego traktować jako inscenizacje bitwy tylko jako widowisko plenerowe teatralno batalistyczne, przyjechać na godzinę przed potem 40 min roboty zgarnąć 200,- i do domu.
Nie wierze że cokolwiek się zmieni. :) (2012/06/06 17:51)

radio

O której no placu ? (2012/06/06 17:58)

Redakcja

Strona polska czyli WAT i Radosław ma się posiłkować Hero.   (2012/06/06 18:02)

Stary Kojot

200 zł za wystąpienie przez godzinę czasu jako figura bojowa w kształcie "Bolszewkia", pomyślę...:)))
Do kiedy dać odpowiedź? (2012/06/06 18:27)