ORP Grom-plany modelarskie

/ 12 odpowiedzi / 6 zdjęć
Poszukuje planów ORP Grom,czy może ktoś posiada takowe w formie elektronicznej?Byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie.Przede wszystkim zalezy mi na rzutach z różnych stron. Plany zostaną wykorzystane przy tworzeniu filmu na temat zatopienia tej jednostki.
historyk

Mam takie zdjęcie, może się przyda (2009/12/15 22:15)

GATSBY 2

zdjęcie OK. tylko że przedstawia ORP GRYF (2011/05/19 22:20)

formoza58

A oto "Grom" właśnie... (2011/05/24 19:03)

formoza58

...A wiele,wiele więcej możesz oglądać na necie.Polecam wrzucić na Gogle hasło: KONDRATUS,forum modelarzy kartonowych.Znajdziesz tam fotki wpaniałego modelu kartonowego,od dzioda po rufę.Z detalami!Powodzenia i wytrwałości życzę (2011/05/24 19:09)

belfer1939

Witam!
W kwestii tego pięknego rysunku. Czy to zdemontowanie jednej z wyrzutni na korzyść działka 102 mm nie było przypadkiem udziałem tylko "Błyskawicy" i to wtedy, kiedy "Grom" już dawno leżał na dnie? Bardzo byłbym wdzięczny za fachową odpowiedź, bo sam mam problem przy modelu "Groma" z okresu "angielskiego" (2011/09/11 23:43)

Danpol

Witam, jest to stawiacz min ORP GRYF

Właśnie szukam planow modelarskich tego okretu, były opublikowane kiedys w miesieczniku MODELARZ. W jednym numerze był opis a łącznie w trzech był wkładki z rysunkami.

Jeżeli ktoś z kolezanek lub kolegów posiada takie plany : do wypożyczenia, odsprzedania lub skopiowania, to byłbym niezmiernie wdzięczny. Idzie zima, czyli najlepszy okres dla modelarstwa.

Oczekując informacji pozdrawiam

(2012/10/07 14:44)

Jotes

Witam!Plany Groma gdzieś mi się zagubiły. Budowałem ten model w 1955 roku. Przesyłam sylwetki Błyskawicy z 1939 r. i po modernizacji. Z tego co pamiętam, Grom był identyczny w 1939 r. jak Błyskawica. Na burcie miał namalowana literę "G". W październiku 1939 r. na Błyskawicy zdjęto: kołpak komina, pomost na maszcie z reflektorem i tylny pomost nawigacyjny na nadbudówce rufowej. Jak mnie pamięć nie myli, taka samą modernizację poprawiająca stateczność wykonano na Gromie.Pozdrawiam Jotes   (2014/01/25 22:54)

Jotes

Załączam plan. (2014/01/25 23:09)