Orły Ziemi Łomżyńskiej

/ 266 odpowiedzi / 104 zdjęć
giorgio1978

Witam,

ja bardzo bym chciał kupić oryginalnego orła legionów Piłsudskiego. Mój pradziad służył w "Legionach", ale niestety nie została po nim żadna pamiątka. Dlatego bardzo martwi mnie to co Panowie piszecie o podróbkach i fafszerzach.

Znalazłem na allegro takiego oto orzełka i chciałbym zasięgnąć porady czy to oryginał czy fałszywy orzełek. Aukcja jest pod adresem http://allegro.pl/1917-orzelek-legionowy-bity-w-warszawie-i2264564725.html . Zdjecia załączam też do postu

Z góry dziękuję. Może też znalazł by się ktoś kto by polecił gdzie można oryginalnego kupić? Mój email [email protected]

(2012/04/10 18:11)

ajzeman

Powiem tak - bardzo jest dziwne to co już podnoszono na tym forum, że na rzecz owego tfu-rcy piszą osoby dopiero co zarejestrowane, interesujące się tylko odznakami. Profili sobie pozakładać każden jeden potrafi a robić nie ma komu potem oryginalnych kopii. Powiem tak - sprzedawanie falsyfikatów jako oryginałów to oszustwo i powinna to ścigać policja. I polecam wszystkim oszukanym zgłoszenie bo w tym wypadku kwota jest nieważna. Przestępstwo 286 kk się tu kłania. Druga sprawa to to, że na allegro jest jeszcze drugi sposób wprowadzania w błąd ale bez przestępstwa - sprzedajesz dobrze lub nie zrobioną kopię jako "medal znaleziony u dziadka nie wiem co to bo się nie znam" i tem podobne. Nie dajcie się nabić w butelkę. Ostatnio na kole spotkałem faceta który sprzedawał hełmy - rogacza, niemieckie spadochronowe i tym podobne wszystkie troche pordzewiałe i z kalkomaniami!! Cena w sumie mniejsza jak za oryginał bo ifasunki były i wogóle cacko. Szkopuł w tym, że ktoś kopie pociągnął wodą z solą i takie się zrobiły. Uważajcie  tyle powiem! (2012/04/10 22:18)

giorgio1978

Nie wiem czy Pana @ajzeman post odnosił się do mojego pytania, ale jesli tak to, proszę zauważyć, że ja w swoim poście nie popieram nikogo ani niczego, a nawet nie wypowiadam swojego zdania na temat żadnych wcześniej prezentowanych Orłów. To również dlatego, że na sprawach omawianych przez Panów kompletnie się nie znam.

Proszę tylko o poradę i wypowiedzenie swojej opinii na kwestie, które mnie interesują. Mam nadzieję, że to o co pytałem i prosiłem jest dosyć zrozumiałe dla kogoś kto przeczyta mój post i ma odrobinę dobrej woli by taką poradą służyć. Dziękuję

PS. Mi zależy na zakupie oryginalnego Orła Legionów a wszelkie przejawy fałszerstwa (i oferowania jako oryginału a nie kopii) tak ważnego dla Polski symbolu uważam wręcz za haniebne.

Orła chcę kupić bo po pradziadku nie została taka pamiątka, a uważam, że niczym jest poświęcić nawet kilka dni pracy by zachować pamieć po osobach, które za nas oddawały całe życie.

(2012/04/11 13:30)

ajzeman

Ja mówię ogólnie co do wątków na forum ktoś tu reklamuje orły łomżyńskie ale nie znaczy, że mam namyśli każdego kto pisze z nowego nicku. Ja tam bym nie kupował w internecie orzełków wogóle i swoją kolekcję jeśli chodzi o odznaki itp. kompletuję na giełdach a już przedwojenne to zdobywam w drodze darowizn czy poszukiwań. Nie ufam po prostu już handlarzom bo kopii i to dobrych jest zbyt wiele. No bo kurice mogą być z lat 60, 19stki z XXI wieku. Jeśli ktoś chce mieć 1000 procent pewności proponuję wybrać się ze specem na giełdę albo kupić np na aukcji DESA. (2012/04/12 09:37)

krechowiak1

nie ma co liczyć chyba na zaprzestanie produkcji, pozostaje raczej ta forma ostrzegania początkujących zbieraczy.. (2012/04/12 10:40)

ajzeman

A właśnie, że jest! Po 1 każdy może zgłaszać aukcje z kłamliwymi informacjami na allegro nawet jeśli nie kupuje oraz każdy oszukany powinien krótko mówiąc złożyć doniesienie na policję. Sprzedanie kopii jako oryginału to tak samo jakby sprzedać chiński zegarek na baterię jako oryginalną przedwojenną, mechaniczną Omegę. Jak ktoś umie robić ładne kopie orzełków niech sobie robi i nawet niech wymyśla orzełki ORMO wz. 19, jego prawo. Może to sprzedać nawet za milion złotych jeśli się chętny znajdzie ale jako oryginał sprzedawać kopii nie wolno! (2012/04/12 11:34)

edward1949

popieram ajzemana ,ale osobiście wole bardzo ładną kopie od byle jakiego oryginału. (2012/04/12 11:52)

edward1949

popieram ajzemana ,ale osobiście wole bardzo ładną kopie od byle jakiego" oryginału". Trzymanego w gnojówce i palonego w ognisku.
(2012/04/12 12:02)

giorgio1978

Gdzie na giełdę trzeba się wybrać aby kupić oryginał? Jest tylko problem taki, że ja na giełdzie też nie rozpoznam oryginału bo jak skoro się nie znam? I nie znam też nikogo kto się zna, z kim mógłbym się wybrać. :(

Na takich aukcjach DESA (nie wiem co to ale poszukam w necie) jest zapewne dużo drożej niż można kupić samemu szukając?

A może kupię jakiś sprzęt i wybiorę się z kimś na poszukiwania? Są jakieś takie wspólne akcje organizowane?

(2012/04/12 17:43)

ajzeman

DESA -dawniej Dzieła Sztuki i Antyki to obecnie firma aukcyjna. Tam przedmioty oferowane są droższe ale posiadają certyfikat autentyczności oraz są w bardzo dobrym stanie. Info o aukcjach w internecie. Giełdy są w różnych miastach trzeba się zorientować. Najlepiej jest znajomego który się zna mieć. Jeśli się nie ma no to trzeba zapoznać. Kupowanie wykrywki w celu znalezienia orzełka legionowego jest dosyć karkołomnym zadaniem bo co kryje ziemia nigdy nie wiadomo. (2012/04/12 18:34)

edward1949

DESA -dawniej Dzieła Sztuki i Antyki to obecnie firma aukcyjna. Tam przedmioty oferowane są droższe ale posiadają certyfikat autentyczności oraz są w bardzo dobrym stanie. Info o aukcjach w internecie. Giełdy są w różnych miastach trzeba się zorientować. Najlepiej jest znajomego który się zna mieć. Jeśli się nie ma no to trzeba zapoznać. Kupowanie wykrywki w celu znalezienia orzełka legionowego jest dosyć karkołomnym zadaniem bo co kryje ziemia nigdy nie wiadomo.

No można się nadziać na MINĘ. (2012/04/12 19:30)

Wrotycz

DESA -  buhhhaaa ! :))) tam to numery odstawiali, firma stare i przekręty.

Polecam do obejrzenia polski paradokumentalny film Antyki z 1977r Aluzja do działań DESY.

Ten orzeł wygląda na oryginał z obciętą koroną tłoczony z blachy stemplem,  zielona szlachetna patyna potwierdza oryginał ale nie jest to Legionowy a raczej Polnische Wehrmacht.

(2012/04/12 22:08)

matomi3

Warszawa 1917 rok wys.39,7 wytłoczony z żelaznej posrebrzanej blachy. (2012/04/12 22:25)

SBS

Łomża w natarciu (2012/08/08 22:58)

SBS

produkcja trwa

(2012/08/08 22:59)

SBS

Legionowe unikaty !!! - tym razem made in 'Rysio' z Leska i pośrednicy. (2012/08/15 15:58)

SBS

Jeleniobranie w pełni (2012/08/15 16:00)

TOMASZBARTEK

To o czym piszecie to drobiazg to kopie,które łatwo rozszyfrować.Chcę zaznaczyć,że nie mam nic przeciwko wykonywaniu kopii chociaż uważam je za zupełnie bezwartościowe.Natomiast niezwykle szkodliwe jest sprzedawanie kopii jako oryginałów,których z pewnością nie można odróżnić od oryginału na podstawie zdjęć.A to przykłady:

(2012/10/14 15:30)