Orły Ziemi Łomżyńskiej

/ 266 odpowiedzi / 104 zdjęć
FeRReR

Czas na następnego geniusza, ten niestety jest pełną gębą profesjonalnym grawerem i sprzedaje srebrzone kopie najbardziej rozchwytywanego orzełka wz19 , nick z allegro to : kobylka_16
sprzedaje orzełki przez "kup teraz" w cenie 150-170zł za sztukę (wartość oryginału to ok 250zł)

a oto galeria poświęcona owej produkcji : http://www.ferrer.boo.pl/ORLY/ (2011/04/05 12:52)

Remo65

Dokładnie, to profesjonalne produkcje orłów min. na potrzeby filmowe. Nie tylko 19-tki ale także kopie orłów legionowych i numerowanych wiedeńskich. Już dostępne na aukcjach. (2011/04/06 01:15)

Rumcajs

Proponuję żeby Admin uporządkował temat w zakresie kilku ostatnich postów Pana Krwawego. Od razu widać, że konto zostało założone dla tych właśnie kilku wypowiedzi. Gdyby tak zamiast wymachiwania szabelką i opluwania Krwawy przytoczył kilka argumentów na potwierdzenie swoich słów, to można by to uznać za próbę polemiki, a tak to tylko szczerzenie kłów przez zwierzę w potrzasku. Proponuje nie zwracać uwagi i nadal punktować fałszywki.    (2011/04/07 10:21)

darda

Poprosiłem kolegę Krwawego o merytoryczną polemikę, bez ataków ad personam.

(2011/04/07 10:35)

Wrotycz

Wg. mnie orzeł wykonany technika odlewu, kolor patyny jak przy jak po "wątrobie siarczanej" więc ja nie jestem pewien oryginału ? (2011/04/07 11:37)

FeRReR

Napisałem do jednego z kupców, właśnie dostałem odpowiedz :

Treść wiadomości:
Dziękuję za informację ws. orła zakupionego od \"kobylka_16\". Napisał Pan do KsantypaD (mojej koleżanki, która w moim imieniu nabyła tego orzełka). Niestety, też kupiłem kopię, stwierdziłem to dopiero po fakcie, czytając fora kolekcjonerskie, gdzie kobylka_16 jest już \"znany\". Podstawowa informacja: według znawców przedmiotu-orłów nie bito z blachj srebrnych lub srebrnopodobnych, lecz stalowych, mosiężnych, alpaki. Pozdrawiam,

(2011/04/07 15:31)

matomi3

Sygnowana produkcja łomżyńska.  (2011/04/07 15:38)

krwawy

tk na marginesie panowie jesteście żałośni i!!!! naprawde niemacie zielonego pojęcia co jest orginalne a co nie zgadujcie dalej powodzenia te forum robi sie jak cyrk pochwalcie sie co sami kupowaliście i wasze kolekcji niczym widmo ?śmiech na sali (2011/04/07 16:01)

Redakcja

Uprzejmie prosimy, abyś zachowywał się poprawnie, inaczej będziemy musieli Cię zbanować. To już ostatnie ostrzeżenie. (2011/04/07 16:18)

SZTYLPNER

ODLANY TO TY JESTEŚ,Z WYBRAKOWANEJ FORMY.KONESERZY OD SIEDMIU BOLEŚCI.ORZEŁEK MAŁY TO 100% ORYGINAŁ! (2011/04/07 16:30)

Rumcajs

Kolego Sztylpner może jakieś argumenty za takim twierdzeniem. Użyty epitet ( prawdopodobnie w stosunku do Kolegi Wrotycza) nie jest zbyt przekonywującym argumentem i zawiera zbyt mało treści merytorycznej, żeby go uznać za wystarczający.
Podobna prośba do Kolegi Krwawego. Więcej merytoryki mniej ogólników. Wtedy dyskusja będzie miała sens i przybliży temat wszystkim. (2011/04/07 19:24)

krwawy

kolego ferrer opisywać potrafisz , ?ale co pozatym ? mam do ciebie pytanko jak dużo kolekcjie gromadzisz u siebie ? i jak możesz opisywać orginały podrubkami ? czy chcesz lub masz zamiar strzelać nadal może podrubka? , a może nie kto to wie ?na ile jesteś wstanie ocenić po zdjęciu orzełka jego wzór kolor metalu i wielkość co powiedz? bo osobiście nieznam nikogo takiego ? i ty zpewnością też a i myślę że w polskiej czapce było by ci bardziej do twarzy ? (2011/04/07 22:26)

krwawy

kolego remo65 poczym ztwierdziłeś że to lipa z łomży ?czyżbyś nigdy nieznalazł takiego nigdzie ? co za pech moja rada to dla twego doobra więcej literatury a mniej fantazji i wszystko sie ułoży (2011/04/07 22:31)

krwawy

kolego wrotycz mam pytanko czy widziałeś lub inaczej miałeś kiedyś kiedykolwiek orzełka z odlewu ołowianego lub cynkowego jeśli nie to zzerknij na patyne i grubośc orzełka oraz rozmiar i mocowanie do czapki a dojdziesz do tego małymi kroczkami że orzełek niebył nigdy noszony na czapce a wiesz czemu? (2011/04/07 22:35)

Wrotycz

Grubość przedmiotu nie ma znaczenia (od 0,5mm w górę) podczas odlew metodą wosku traconego, odlewanie ciśnieniowe, wszelkich stopów metali kolorowych, itd. (2011/04/07 22:52)