Orły Ziemi Łomżyńskiej

/ 266 odpowiedzi / 104 zdjęć
modelarz

A można poprosić o źródło, na podstawie którego tak twierdzisz? (2011/03/30 23:22)

SZTYLPNER

STWIERDZAM FAKT NA PODSTAWIE ZAMIESZCZONEJ FOTKI,WYRAŻNIE WIDAĆ ORŁA WZ-19,NA TARCZY MA MIECZE,TAKIE MIECZYKI WIDZIAŁEM NA BARETKACH WERMACHTU.ŻOŁNIERZ MÓGŁ JE SOBIE ZAWIESIĆ NA TARCZY W FORMIE ŁUPU PO ZARŻNIĘTYM NIEMIASZKU.SĄ WZORY ORŁÓW WRZEŚNIOWYCH Z TARCZAMI MIAST POCHODZENIA ŻOŁNIERZA,Z MATKĄ BOSKĄ CZĘSTOCHOWSKĄ,Z KORPUSÓWKĄ REZERWY.CZEMU MIAŁY BY TO NIE BYĆ MIECZYKI?POZDRAWIAM. (2011/03/30 23:55)

modelarz

Ta odpowiedź mnie jednak nie zadowala, czy mogę poprosić o wskazanie źródła, np. relacji, że takie orły produkowano na ziemi łomżyńskiej w partyzantce, w jakim oddziale, czy w AK, BCh czy innej organizacji? (2011/03/31 00:21)

SZTYLPNER

NIESTETY,TO CZYSTY PRZYPADEK ŻE W ŁOMŻY AKURAT ON SIĘ ZNALAZŁ,NA STRONIE INNE OBLICZA HISTORII JEST PRZEDSTAWIONE KILKA ORŁÓW Z DODATKAMI NA TARCZY AMAZONEK.POCHODZĄ Z RÓŻNYCH STRON POLSKI,A DLACZEGO NIE MIAŁY BY SIĘ ZNALEŻĆ W ŁOMŻY?W KAŻDYM BĄDŻ RAZIE,ORZEŁEK POCHODZI Z OKRESU II R.P.,ORAZ MIECZYKI,CHOĆ NIEMIECKIE?TO TAKŻE OKRES OSTATNIEJ WOJNY.DLA MNIE ORYGINAŁ.A JAK STWIERDZIĆ ŻE SĄ TO WSPÓŁCZESNE PRZERÓBKI? (2011/03/31 06:31)

FeRReR

Nkt nie twierdzi że wz19 jest lewy, ale fantazja co do szabelek kogoś poniosła współcześnie, jeśli możesz wstaw tu lepsze fotki kolego dawidek413 bo pisanie tekstów typu "ten akurat jest oryginałem" nie przekonuje mnie bo sam teraz udowodniłeś że reszta jest lewa :) (2011/03/31 09:48)

SZTYLPNER

JESTEŚ CHORY,ZGADUJ DALEJ ALE Z  JAKIMŚ DAWIDKIEM TO CI NIE WYSZŁO,W OGÓLE TA TEMATYKA ODNOŚNIE ORZEŁKÓW BITYCH W ŁOMŻY TEŻ JEST ŚMIESZNA.NIE MASZ POJĘCIA NIE TYLKO O HISTORII WOJSKOWOŚCI ALE W OGÓLE O NICZYM.ŻYCZĘ POWODZENIA W DALSZYM DZIURAWIENIU TEMATU. (2011/03/31 11:24)

matomi3

jak widać jest ktoś kto broni pięknych "artefaktów" ziemi łomżyńskiej ;-) Przecież to wyraźnie widać ze to robota współczesna, do orłów wz19 można przypiąć wszystko co się chce, historyjkę dobudować i już mamy piękny orginał z dodatkami, dwa w jednym. jakby te osoby z Łomzy nie puściły w obieg tyle lewizny, "roboty okopowej' to mozna by bylo tak twierdzić, a tak, niestety zbyt dużo super sztuk trafiło do zbiorów.
Myslę ze te szabelki to ułańska fantazja, nie mieli polskich to doczepili niemieckie ;-) następnym razem będą lance ;-)
Herby miast, Matka Boska i co jeszcze bedzie dodane do orłów?
Jak nie masz takiej rzeczy po pewnym właścicielu to każdy z nas może wykonać takie coś, dobudować historię i proszę bardzo jaki mamy unikat.
Zerknij na jedno ze zdjęc, przerobiony wspołczesny orzeł !!! zgadnij który? podpowiem ze dodano numer i wykręcono komuś numer ;-) (2011/03/31 12:08)

kempes1961

Ja też mam podobnego orła. Wywinąłem go byłej zimy na lodzie i dostałem L4. (2011/03/31 13:06)

Remo65

Dobra łomżyńska szkoła. Orzeł z pracowni J. Panasiuka przerobiny domowym sposobem na legionowy. (2011/03/31 14:25)

Remo65

A tu naśladowca szkoły łomżyńskiej. Również orzeł z pracowni J. Panasiuka z wypiłowanym dolnym szlakiem tarczy. Żyć nie umierać :):):) (2011/03/31 14:28)

FeRReR

.

Myslę ze te szabelki to ułańska fantazja, nie mieli polskich to doczepili niemieckie ;-) następnym razem będą lance ;-)

dokładnie taka jak matomi3 
napisałeś, a dokładnie to mieczyki z baretki KVK

(2011/03/31 14:56)

Remo65

Akurat co do orzełka z mieczykami to moze być oryginalny. Takie egzemplarze spotkać można na kilku zdjęciach oraz we wsponieniach partyzantów. Do 19-tek doczepiano też wypilowane czaszki. Także np. symbol przedwojennej syrenki jako solidarność z walczącymi powstańcami. To rzecz spotykana w latach konspiracji i powstania. Np. doczepianie monety do niemieckiego krzyza (za zabicie ss -manca). Szkoła łomżyńska ma swoj urok. Obok ewidentnych samorobek sprzedają także ciekawe wykopki. Choćby rzadki 100% oryginalny orzełek rezerwistów oraz kilka ciekawych 19-tek. Penetrują całą okolice i nie tylko. Tak więc nudzić się nie można.

(2011/03/31 15:11)

FeRReR

co do krzyża za zabice ss-mana to mit a ten w muzeum powstania to chyba jedyna sztuka jaka została wykonana na oryginalnym EK (2011/03/31 15:29)

SKWARA192

TERAZ JUŻ NAWET IDENTYFIKATORY SIĘ CIEKAWE W ŁOMŻY WYKOPUJE.
http://allegro.pl/carski-znak-niesmiertelnik-polecam-i1534494382.html (2011/03/31 15:31)

modelarz

Linia cwaniakowatości jakaś taka krótka:-) (2011/03/31 17:20)

SKWARA192

ciekawe co będzie następne może (klamry) (2011/04/01 11:31)

matomi3

pewnie jakbys poszukał to i bys to znalazl ;-) a tu znalazłem jeszcze kilka sztuk,
jedyneczka, "eSeczka" i "eRka" ;-) (2011/04/01 12:11)

kempes1961

ŻE też się chce ludziom tak kombinować ? Ile to się trzeba natrudzić aby wymyśleć te wszystkie wzory. Pomyślcie sami . To mimo wszystko należy "DOCENIĆ"

Nie wiem czy to wpływ kolegów ale orzełek łomżyński - tj dawidek413 właśnie wyfrunał gdzieś do pracy ??? (2011/04/01 15:57)

SZTYLPNER

TO TYM ORŁA WZÓR 19 NA KTÓRYM JEST DOCZEPIONA SYRENKA,MA PODOBNY CHARAKTER JAK ORZEŁ Z MIECZAMI. (2011/04/02 07:15)

matomi3

Jeżeli masz po właścicielu to się zgodzę na takie historie, miłośnik Warszawy, ubicie Niemca i inne opowieści - ale to trzeba mieć po włascicielu lub od zaufanej osoby, a nie z ŁOMZY.
No a tak, skoro poszło tyle rzeczy "znalezionych" na szkodę kolekcjonerom to i teletubisia można sobie doczepić do orzełka i dobudować historię ;-) (2011/04/02 14:19)

GTRobin

Co do orła z syrenka to na 100% współczesny wyrob tworcow z warsztatów pod Krakowem. Alias produkcja orłów Hallerowskich (2011/04/03 00:46)

krechowiak1

ta twórczość niestety kwitnie, ciekawe, ile osob sie przejechalo..brawo za pomysł posta z fotkami !!! (2011/04/03 21:00)