Oficerowie z 20-lecia międzywojennego - ktoś rozpo

Czy komuś na tym FORUM uda się rozpoznać oficerów uwiecznionych na zdjęciach z "Głosu Wielkopolskiego"?

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/1051574,kto-jest-na-zdjeciach-gdzie-i-przez-kogo-zostaly-zrobione-pomozcie-zdjecia-archiwalne,id,t.html

Artykuły (wyżej link do pierwszego z nich) z tym pytaniem pojawiły się w "Głosie.." już kilka miesięcy temu (listopad 2013-styczeń 2014), ale nadal do końca nie rozwikłano tej zagadki. Fotografie odnaleziono w Poznaniu (część przedstawia poligon w Biedrusku), ale czy oficerowie ze zdjęć tam właśnie służyli - nie wiadomo. Według opinii forumowiczów na innych forach, na których ten temat poruszyłam oraz ustaleń redakcji, zdjęcia wykonano nie wcześniej niż w 1935 roku (a na pewno przed II wojną światową).

Czytelnikom udało się rozpoznać na fotografiach jedynie dwie osoby. Pierwszą jest prawdopodobnie porucznik Józef Krasuski-Nowina, a drugą mój pradziadek Marian Weryński, wówczas major.
Obaj na pierwszy rzut oka, nie mają nic ze sobą wspólnego. Pierwszy był, jeśli dobrze sprawdziłam w "Roczniku oficerskim rezerw", już od roku 1934 oficerem rezerwy w korpusie oficerów taborowych (wchodził w stan kadry 7 Dywizjonu Taborów, P.K.U. w Poznaniu). Drugi był prawdopodobnie od 1935 sędzią w Wojskowym Sądzie Okręgowym w Lublinie (wcześniej w Warszawie).

Na fotografiach najważniejszą osobą wydaje się być niezidentyfikowany dotąd podpułkownik. On jako jedyny jest przedstawiony na osobnym zdjęciu. Przypuszczam, że może to być brat pradziadka podpułkownik Kazimierz Weryński, który był wówczas zastępcą dowódcy, a następnie dowódcą, 4 Pułku Artylerii Ciężkiej w Łodzi. Niestety, rodzina nie dysponuje żadnym zdjęciem Kazimierza, nie ma więc za bardzo do kogo osoby z fotografii porównać.

Mamy za to odbitkę jednego z zamieszczonych w artykule zdjęć, która wygląda tak:
https://lh6.googleusercontent.com/-2LTCFvGGS_g/R6yrsct9fwI/AAAAAAAAaFs/OeFVLpqteA8/w731-h548-no/P1050002.JPG

A tu być może dalszy, nieoficjalny już, ciąg spotkania tychże oficerów (albo spotkanie przy zupełnie innej okazji, co też nie jest wykluczone). W każdym razie, trzy osoby ze zdjęć z "Głosu.." są tu również obecne.
Niestety nadal pozostałe osoby, miejsce i czas wykonania fotografii pozostają nieznane. Wiem tylko, że zdjęcie pary z końca stołu też znajduje się w rodzinnym albumie. Ta ostatnia fotografia wykonana została najprawdopodobniej w Lublinie, w lub po 1937 roku (podobno oficer ma nowy wzór czapki). 

Wątek z powyższym pytaniem założyłam parę dni temu na forum genealodzy.pl. Na razie udało się tylko uściślić daty.

Z pozdrowieniami,
Magdalena K-C

PS. Mam nadzieję, że wszystkie linki działają.