oficer wehrmachtu pas oficerski

/ 12 odpowiedzi / 5 zdjęć
witam wszystkich mam pytanko który pas bedzie lepiej pasował do munduru oficerskiego M36 w stopniu majora na początek wojny 1939 klamra w prostokąt ma pas szer 4.5 cm klamra owalna ma pas szer. 6 cm z gory dzięki wszystkim za odp

Stary Kojot

Na początek wojny chyba najbardziej odpowiedni będzie pas o szerokości 5,5 cm do klamry 7,5 cm.Do tego szelka naramienna.Wszystkie okucia groszkowane.Osobiście polecam futerał na jakiś mniejszy pistolet niż P-08. Major, to już jednak dosyć wysoki stopień, żeby dźwigać wielkie pistolecisko. (2014/01/21 17:24)

rafikschill

tylko gdzie mam kupic taki pas tej szerokosci (2014/01/21 18:04)

Stary Kojot

Trzeba polować na alle. Ja swój tak trafiłem; ktoś je szyje na wschodzie Polski (Wyszków, Łochów...) i co jakiś czas takie pojedyncze sztuki wypływają.Szelkę naramienną i futerał do pistoletu uszył mi mój znajomy z Gdańska Michał "Misza" Frejer. (2014/01/21 18:23)

rafikschill

dzieki za odp bede szukał na allegro co do kabury juz kupiłem do P08 wiec trudno juz nie zmienie (2014/01/21 18:59)

rafikschill

mam jeszcze jedno pytanko do pana bo widze ze pan jest dobrze w temacie a nie bede juz zakładał nowego wątku na forum kpl mundur który ma skośne kieszenie górne czy dobrze mam wszytego adlera (2014/01/21 19:13)

rafikschill

mam jeszcze jedno pytanko do pana troche z innej beczki ale juz nie bede zakładał nowego wątku kompletuje pomału bluze M36 i mam skośne kieszenie górne czy dobrze mam wszytego adlera (2014/01/21 19:33)

Stary Kojot

Orzeł przyszyty prosto, (nie po skosie), jest ok.Cechy charakterystyczne wczesnych kurtek, to 5 guzików i naramienniki wszyte w szew rękawa. (2014/01/21 20:48)

rafikschill

dzieki bardzo a moze mi pan podpowiedziec gdzie kupic spodnie bryczesy zeby miały odp kolor i materiał (2014/01/21 21:59)

Stary Kojot

U nas w grupie, bryczesy szyliśmy na zamówienie z wełnianego sukna w kolorze steingrau (akurat tak podpasował kolor). Sukno kupione w Warszawie, w sklepie z tkaninami (w którym zaopatrują się rycerze i inne wieki dawne...:))) Akurat ten odcień był importowany z Włoch. Więcej tego sukna nie spotkałem...Szycie było sprawa indywidualną, uzależniona od miejsca zamieszkania (m. in. Hero w Poznaniu czy Janik w Bydgoszczy).
Tak że tu nie pomogę. (2014/01/21 22:19)

rafikschill

rozumiem watek sie rozciągnął a miało byc o pasie co do tych guzików to ja mam 6 szt i bywały mundury oficerskie z 6 szt np. na tym zdjeciu oficer po prawej ma 6 szt (2014/01/21 22:30)